×

Snów o śmierci nie należy traktować dosłownie. Wiele zależy od tego, kto w nich umiera

Z oczywistych powodów śmierć wzbudza w nas niemiłe uczucia. Dlatego też z góry zakładamy, że sny o niej mają negatywne znaczenie. Jednak nie zawsze tak jest. Śmierć najbliższych tj. mamy, babci, dziecka, ukochanego można interpretować na wiele sposobów. Zanim zaczniecie wpadać w panikę, sprawdźcie, co to może oznaczać.

Śmierć bliskiej osoby

Tego typu sny zwiastują zazwyczaj jakieś przełomowe zdarzenia w naszym życiu. Jeśli śni nam się śmierć osoby, która żyje oznaczać to może ochłodzenie relacji lub zakończenie znajomości z tym konkretnym człowiekiem. Z kolei, jeśli śni nam się śmierć osoby, która nie żyje, może to świadczyć, że nie do końca jesteśmy pogodzeni z jej odejściem.

Śmierć dziecka

Tego snu nie należy interpretować dosłownie. Chociaż zazwyczaj wiąże się on z dużym stresem tak naprawdę oznaczać może podświadomą troskę o dziecko. Ponadto, śniąc o śmierci dziecka w głębi duszy martwimy się o jego przyszłość. Niektóre senniki interpretują to z kolei jako sygnał ostrzegawczy by zacząć spędzać więcej czasu ze swoją pociechą.

Z drugiej strony jeśli nie masz dziecka, a śni ci się jego śmierć może to symbolizować zbytnie rozmyślanie nad sprawami z przeszłości.

Śmierć matki

Sen o śmierci matki zawsze zwiastuje duże zmiany. Gdy jesteśmy młodzi, a dopada nas podczas snu ta konkretna wizja, oznaczać to może podświadomą chęć wyzwolenia się spod jej opieki. Z kolei u osób starszych może świadczyć o ogromnej chęci odcięcia przysłowiowej pępowiny i rozpoczęciu życia na własną rękę.

Własna śmierć

Jest to zazwyczaj duży szok dla osoby śniącej o własnej śmierci. Jednak, tutaj nie potrzeba się zbytnio martwić – taki sen nie zwiastuje żadnej tragedii. Wręcz przeciwnie – sen o własnej śmierci zwiastuje dobre i długie życie.

Niektóre senniki podają, że tego typu sen oznacza odcięcie się od poprzedniego życia. Symbolizuje nowy początek i nowe szanse. Odnosi się również do podejmowania ważnych życiowych decyzji.

Śmierć męża

Sen o śmierci męża lub partnera często symbolizuje niezadowolenie ze związku. Zwiastuje również problemy w relacji damsko-męskiej. Sen ten często pojawia się u kobiet, które martwią się o swoje związki lub nie widzą szans na dalszą poprawę.

Śmierć babci

Sen o śmierci ukochanej babci nigdy nie należy do najłatwiejszych. Także jego symbolika jest nacechowana negatywnie. Oznaczać on może utratę poczucia bezpieczeństwa, stabilności. Dodatkowo może odnosić się do tego, że w najbliższym czasie czekają nas problemy, z którymi będziemy musieli poradzić sobie sami – bez żadnego pomocy.

Może Cię zainteresować