×

Zrozpaczona matka apeluje, aby rodzice uważali na tę przyprawę. Przez nią zginął jej 4-letni synek

Małe dzieci są z natury ciekawskie i podekscytowane wszystkim, co dzieje się dookoła. Wszystkiego chcą dotknąć, o wszystko zapytać i robią to tak długo aż otrzymają odpowiedź. Świat jest dla nich zagadką, którą pragną natychmiast rozszyfrować, a niestety czasem wiąże się to z wieloma niebezpiecznymi sytuacjami. Od samego początku, gdy dziecko zaczyna rozumieć, tłumaczymy, że nie wolno wkładać rąk do ognia, rozmawiać z nieznajomymi, czy zawsze uważać na przejściu dla pieszych. Niestety zdarza się, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Brianna, mama 4-letniego Matthew nigdy nie przypuszczała, że życie przygotowało dla niej najczarniejszy z możliwych scenariuszy…

4-latka zainteresował zapach, wydobywający się z kuchennych szafek. Na chwilę odszedł od miejsca, w którym się bawił, wszedł na blat kuchenny i sięgnął po cynamon, który skusił go zapachem. Wziął głęboki oddech, aby powąchać przyprawę i wtedy proszek dostał się do jego dróg oddechowych. Zaczął się krztusić…

Akcja ratunkowa w drodze do szpitala

Gdy jego mama zobaczyła, że dziecko się dusi, nie miała pojęcia, co tak naprawdę się stało. Dopiero po chwili zobaczyła rozsypany cynamon. Wezwała karetkę. Sanitariusze w drodze do szpitala cały czas reanimowali chłopca i próbowali mu pomóc. Niestety po 90 minutach chłopczyk zmarł.

Cierpienie, którego nie da się opisać.

Matthew był dla swojej mamy całym życiem. Brianna nie może sobie wybaczyć, że na minutę spuściła go z oczu. Choć jest to dla niej ogromnie bolesne i nie ma słów, aby móc wyrazić swój smutek, chce opowiedzieć o tym, co się stało, aby ostrzec innych rodziców. Dlaczego mówi o tym tak głośno? Od jakiegoś czasu w Internecie popularny stał się Cinnamon Challenge, w którym to dzieci muszą zjeść przyprawę. Nie zdają sobie jednak sprawy, jak poważne może to mieć konsekwencje. Koroner powiedział, że wdychany i zjedzony cynamon może doprowadzić do uduszenia – właśnie w ten sposób zmarł mały Matthew. Wiadomość Brianny jest bardziej bezpośrednia niż to, co mówią lekarze.

Cynamon może zabić. Te wszystkie dzieci, które biorą udział w tej dziwnej zabawie, nie zdają sobie sprawy z tego, co robią. Nie potrafię wyrazić tego, jak bardzo pękło mi serce, gdy Matthew odszedł. Modlę się o to, aby rodzice dopilnowali tego, aby dokładnie schować przyprawy i kontrolować to, w co bawią się ich dzieci.

Może Cię zainteresować

zamknij