×

25-latka zginęła podczas skoku na bungee. Doszło do pomyłki

25-latka zginęła podczas skoku na bungee. Tragedia rozegrała się na oczach jej partnera. Okazuje się, że doszło do koszmarnej pomyłki. Co się stało?

25-latka zginęła podczas skoku na bungee

Jak podają kolumbijskie media, 25-latka wraz ze swoim chłopakiem chcieli po raz pierwszy skoczyć na bungee. Dlatego w niedzielę wybrali się na wiadukt w miejscowości Amagá (Kolumbia). Skoki na miejscu organizowała lokalna firma Sky Bungee Jumping. Z przekazanych informacji wynika, że wcześniej tego dnia z ich usług skorzystało co najmniej 90 osób.

Do tragedii doszło, gdy parter 25-latki szykował się do skoku. Instruktor po upewnieniu się, że mężczyzna jest odpowiednio zabezpieczony, dał mu znak do skoku. Jednakże ku zaskoczeniu wszystkich, z platformy zeskoczyła jego partnerka, która… nie miała jeszcze założonej liny zabezpieczającej. Kobieta z pełnym impetem uderzyła o ziemię.

Moment z tej tragedii uchwyciła osoba oglądająca skoki z pobliskiego wzniesienia.

UWAGA! Nagranie jest drastyczne!

Śmierć podczas skoku na bungee. Doszło do pomyłki

Zagraniczne media przekazały, że wstępne ustalenia wskazują na nieporozumienie.

Dziewczyna pomyliła się. Instruktor faktycznie pokazał sygnał do skoku, ale tylko jej chłopakowi. 25-latka miała założoną jedynie uprząż, bez liny zabezpieczającej. Zdezorientowała się i pośpieszyła.

– przekazał w rozmowie z El Tiempo Gustavo Guzmán, burmistrz pobliskiej Fredonii.

Sekcja zwłok wykazała, że przed uderzeniem w ziemię 25-latka doznała ataku serca. Do szpitala trafił jej parter, który został ranny, gdy zbiegał do kobiety ze skarpy. Lekarze przekazali, że mężczyzna nie może wyjść z szoku.

Kobieta została pochowana w dzielnicy Simón Bolívar w Medellín, gdzie mieszkała z rodziną. Jak wspomina zmarłą jej brat, Andres:

Moja siostra była dziewczyną szczęśliwą, spontaniczną. Lubiła czytać i tańczyć. Kochała przyjaciół, wspierała potrzebujących.

Trwa śledztwo w sprawie śmierci 25-latki. Funkcjonariusze badają, czy firma korzystała z odpowiedniego sprzętu.

Źródła: www.planeta.pl, wiadomosci.wp.pl, www.se.pl

Może Cię zainteresować

zamknij