×

Uczniowie śpiewają dla swojej chorej nauczycielki. Minutę po tym jak kończą, kobieta umiera

Prawdziwi nauczyciele z powołania mogą wpływać na życie i wybory swoich uczniów. Mogą ich inspirować i zachęcać do dalszego rozwoju. O takich nauczycielach pamiętamy do końca życia, wspominając ich cudowną pracę, oddanie i zaangażowanie.

Takim pedagogiem była również dyrygentka Mariana Walker. Kobieta przez kilkanaście lat pracowała w Alvin Junior High School w Austin w Teksasie.

Jej uczniowie bardzo ją kochali i cenili. Dlatego też, kiedy okazało się, że nauczycielka jest śmiertelnie chora, nie opuścili jej i postanowili zrobić coś wyjątkowego. Ich gest porusza do głębi.

Pewnego dnia u kobiety zdiagnozowano nowotwór. Z biegiem czasu okazało się, że rak jest złośliwy i nie ma nadziei na wyleczenie.

Mariana spędziła ostatnie dni w rodzinnym domu, w gronie najbliższych. Kilka dni po powrocie, 5 października przed domem kobiety zebrało się około 20 uczniów, którzy postanowili zaśpiewać dla swojej ukochanej nauczycielki.

Córka Mariany – Alex otworzyła okno do pokoju, w którym leżała jej mama, aby kobieta mogła usłyszeć swoich podopiecznych. Członkowie chóru zaśpiewali piosenkę „Oceans” Hillsong United’s.

Po wykonaniu poruszającej pieśni, nastolatkowie pomodlili się w intencji ukochanej nauczycielki. Kilka minut później, kobieta odeszła w spokoju. Mariana Walker była wspaniałym nauczycielem i człowiekiem. Jej bliscy, przyjaciele, znajomi oraz uczniowie nigdy o niej nie zapomną.

Jeśli ta historia poruszyła Twoje serce, podziel się nią ze swoimi bliskimi.

Może Cię zainteresować

zamknij