×

Śmierć na urodzinach blogerki! Nie żyje jej mąż i 2 przyjaciół, którzy uczestniczyli w imprezie

Śmierć na urodzinach blogerki! Katerina wpadła na niekonwencjonalny pomysł, jak świętować swoje 29 urodziny. W jego wyniku zmarły 3 osoby, w tym jej mąż. Nagranie z imprezy powinno być przestrogą dla innych.

Śmierć na urodzinach blogerki

Trzy osoby zginęły po wrzuceniu suchego lodu do basenu na imprezie w Moskwie. Do zdarzenia doszło w piątek. Ofiary to przyjaciele i rodzina wpływowej blogerki Kateriny Didenko, która obchodziła swoje 29 urodziny w kompleksie basenów na południu miasta.

Podobno suchy lód wrzucono do basenu po tym, jak goście wychodzący z sauny narzekali, że jest za ciepło. Taka jest oficjalna wersja wydarzeń. Na filmiku, który pojawił sięw sieci, widać jednak, że wszyscy byli przygotowani do kąpieli w basenie z suchym lodem. Nie chodziło tylko o ochłodzenie.

Jak doszło do tragedii?

Członek służb ratowniczych powiedział agencji prasowej Ria, że imprezowicze zamówili 25 kg suchego lodu do ochłodzenia basenu w kompleksie Devyaty Val. Bryłę suchego lodu miał sporządzić sam Valentine Didenko mąż blogerki. Na nagraniu z imprezy widać, jak wrzucany jest ten lód do basenu.

Pływacy zaczęli się dusić, a kilku straciło przytomność. Wstępna analiza wskazuje, że przyczyną śmierci trzech osób było uduszenie. Dlaczego tak się stało? Suchy lód jest stałą formą dwutlenku węgla i jeśli zostanie uwolniony w miejscu bez odpowiedniej wentylacji, może powodować wdychanie niebezpiecznych ilości gazu.

Katerina Didenko zamieszcza porady na temat oszczędzania pieniędzy na produktach farmaceutycznych na swoim profilu na Instagramie. Ma ponad milion obserwujących

Źródła: www.bbc.com, www.fakt.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij