×

Przechodzień dokonał makabrycznego odkrycia. Na łące w kartonie znalazł zwłoki noworodka

Podczas, gdy Polskę obiegała informacja o kolejnym zgonie na Pol’and’Rock, niemieckie media informowały o zatrzymaniu kobiety podejrzanej o zamordowanie swojego dziecka. Chociaż śmierć na festiwalu w Wacken mogła nastąpić już w połowie zeszłego roku, to dopiero teraz odnaleziono zwłoki noworodka.

Śmierć na festiwalu w Wacken

Dnia 1 sierpnia (w czwartek) około godziny 20:00 we wsi Reseby (Szlezwik-Holsztyn) przechodzień dokonał makabrycznego odkrycia. W padole na łące znalazł zwłoki noworodka, które były owinięte w jakąś tkaninę i złożone w kartonowym pudełku.

W tym czasie odbywał się tam Wacken Open Air, jeden z największych na świecie festiwali muzyki metalowej. Organizowany od 1990 roku na północy Niemiec.

śmierć na festiwalu w Wacken
Bild.de

Matka zmarłego noworodka bawiła się na koncercie

Niemiecka policja szybko zidentyfikowała matkę dziecka. Okazało się, że to 20-latka, która mieszkała niedaleko miejsca tragicznego znaleziska. Jak donosił „Kieler Nachrichten”, zatrzymano ją już w piątek podczas tegorocznego festiwalu w Wacken, a następnie przesłuchano.

Kobieta tłumaczyła, że dziecko urodziło się martwe w połowie 2018 roku.

śmierć na festiwalu w Wacken
Tz.de

Trwa śledztwo w sprawie śmierci na festiwalu w Wacken

Śledczy muszą jednak dokładnie zbadać sprawę i zweryfikować, czy kobieta faktycznie dokonała tylko samodzielnego pochówku, czy wcześniej przyczyniła się również do śmierci noworodka.

Przeprowadzono sekcję zwłok dziecka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie było oznak przemocy i działań osób trzecich. Jednak szczegółowe wyniki badań będą znane dopiero za kilka dni.

śmierć na festiwalu w Wacken
Bild.de

20-letnia kobieta została zwolniona z aresztu w piątek wieczorem około godz. 18:00

_______________________________________
*Zdjęcie główne ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij