×

Tatry: Pięć osób nie żyje, a 89 zostało rannych. Trwa akcja ratunkowa

Dzisiejsza burza z piorunami zebrała śmiertelne żniwo… Co chwilę aktualizowane są informacje na temat turystów, których dotknęła burza na Giewoncie. Śmierć ludzi w górach dziś poruszyła całą Polskę. Niestety Rzecznik Prasowa Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Joanna Sieradzka, musiała przekazać smutną wiadomość, że po polskiej stronie Tatr zginęły cztery osoby. Po słowackiej jedna.

„Ta liczba może wzrastać. Sytuacja jest trudna”

Do tej pory nie była dokładnie znana także liczba rannych osób. O tym, ile osób trafiło do szpitala w Zakopanem poinformował w czasie konferencji wojewoda małopolski, Piotr Ćwik.
Śmierć ludzi w górach

„Część osób poszkodowanych jest też transportowana do szpitali w Nowym Targu, w Suchej Beskidzkiej, w Myślenicach, a także do szpitali w Krakowie”

Cały czas nad Tatrami rozciąga się burza. To jednak nie hamuje działań ratowników TOPR. Sytuacja jest niebezpieczna i życie ryzykują ci, którzy chcą pomóc. Na miejscu jest 21 ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz około 70 strażaków.

O akcji ratowniczej wypowiedział się także Marek Horczyczak, szef redakcji pogody Telewizji Polsat:

Ogromna grupa ludzi ryzykuje teraz życie, latając tymi śmigłowcami w tych warunkach, aby uratować życie innych. Jestem przekonany, że cały zespół ratowników będzie pracował do wieczora

Wszyscy ci, którzy chcą uzyskać jakiekolwiek informacje o poszkodowanych, otrzymają je pod numerem telefonu 18 2017100.

Prezydent Andrzej Duda napisał na swoim Twitterze:

Potworna burza w Tatrach. Zakopiańczycy mówią, że od kilkudziesięciu lat nie było takich wyładowań atmosferycznych nad górami. Wielu turystów zostało poszkodowanych. Trwa akcja ratunkowa. Wyrazy współczucia dla Wszystkich dotkniętych kataklizmem

Kondolencje dla ofiar. Wierzymy, że pozostali wrócą do domu cali…

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij