×

W walizce znaleziono zwłoki 2-letniej dziewczynki. 1000 km dalej wykopano drugie ciało

43-letni Daniel James Holdom dziesięć lat temu dopuścił się straszliwej zbrodni. Brutalnie zamordował i porzucił w jednym z lasów w Belaglo 20-letnią matkę, Karlie Pearce-Stevenson, po czym udusił jej córkę, Khandalyce Pearce. Zwłoki dziewczynki zapakował do walizki i wywiózł 1200 km. Teraz odpowie za to, co zrobił.

Mrożące krew w żyłach zbrodnie

Zwłoki Karlie znaleziono w lesie w 2010 roku. Zmarłą okrzykniętą „aniołem z Belango”, ponieważ miała na sobie koszulkę z napisem „anielska”. Początkowo nikt jednak nie był w stanie jej zidentyfikować. Wszystko zmieniło się dopiero w 2015 roku, kiedy w odległości około 1200 km znaleziono zamknięte w walizce zwłoki jej córki. Khandalyce była owinięta poplamionym krwią ręcznikiem i zaklejone taśmą. Jej ciało pomogło na identyfikację ciała zamordowanej kobiety. Australijska policja szybko powiązała i rozwiązała dwie dziwne sprawy. Zidentyfikowano szkielet dziewczynki znaleziony w walizce oraz tajemnicze szczątki młodej kobiety z lasu.

ASAP

Jak doszło do identyfikacji ciał?

Wszystko dzięki anonimowej infolinii. Dzwoniący mężczyzna zasugerował, że znalezione ciało dziewczynki może należeć do zaginionej 2-letniej Khandalyce Pearce. Szybko powiązano ze sobą obie sprawy. DNA 20-letniej kobiety potwierdziło tożsamość dziecka.

Szczegóły zbrodni

Kiedy Holdom został zatrzymany, przyznał się do winy i zdradził wstrząsające szczegóły zbrodni. Jak dowiadujemy się z zeznań mordercy, skakał po szyi matki, co ostatecznie doprowadziło do jej śmierci. Córka kobiety zmarła natomiast poprzez uduszenie. Szybko okazało się również, że mężczyzna sfotografował ciało zamordowanej w lesie kobiety jako „swego rodzaju trofeum”.

Dziewczynka zmarła w męczarniach

Funkcjonariusze dotarli również do notatnika mordercy, w którym zapisane były nazwiska dzieci z przypisanymi im słowami. Przy Khandalyce widniał napis „gwałt”. Śledczy, Mark Tedeschi, twierdzi, że jest bardzo prawdopodobne, że 2-letnia dziewczynka wciąż żyła, kiedy została zakneblowana i wykorzystana przez swojego oprawcę.

Dokładne okoliczności śmierci Khandalyce nie są znane, ale nie ulega wątpliwości, że ostatnie chwile jej życia były bardzo bolesne – powiedział

Do morderstwa Karlie nie doszło bez powodu. Zabójca chciał w ten sposób dotrzeć do jej córki, do której Holdom przejawiał zainteresowanie na tle seksualnym.

Ze śmiercią Karlie i jej córki wciąż nie mogą pogodzić się bliscy

Budzę się po nocach, ponieważ obawiam się, że mógłby uniknąć odpowiedzialności za to, co zrobił. Wciąż mam w głowie pytanie, na które próbuję poznać odpowiedź: dlaczego? Morderca zasługuje na karę śmierci, chociaż w jego przypadku nawet to jest za mało – powiedział ojciec zamordowanej kobiety i dziadek znalezionego w walizce dziecka

Morderca wciąż nie usłyszał wyroku

Prokuratura złożyła do sądu wniosek o dożywocie dla mordercy. Na chwilę obecną wyrok wciąż nie jest znany. Holdom czeka na rozprawę, która ma mieć miejsce 9 listopada bieżącego roku.

Polecane

Może Cię zainteresować

Książę Karol zostanie głową rodziny