×

Tragiczna śmierć 4-latka na placu zabaw. Chłopiec zginął na oczach swojej mamy

Śmierć 4-latka na placu zabaw. Chłopiec zginął tragicznie na oczach swojej mamy. Policja aresztowała już dwie osoby w tej sprawie. Chociaż do tych tragicznych wydarzeń doszło w Izraelu, mówi już o nich niemal cały świat.

Śmierć 4-latka na placu zabaw

Wstrząsające wydarzenia miały miejsce na północy Izraela w wiosce Bir al-Maksur. 4-letni Imran Muhammad Hujayrat bawił się właśnie na placu zabaw niedaleko swojego domu. W pewnej chwili zakrwawione dziecko przewróciło się na ziemię. Szybko okazało się, że został postrzelony w głowę i szyję. Według ustaleń policji, chłopca trafiła zbłąkana kula z placu budowy, który oddalony jest od placu zabaw o 300 metrów.

Świadkowie tej tragedii ze łzami w oczach opowiadają o tym, że malec zginał na oczach swojej zrozpaczonej matki. Natychmiast wezwano pomoc. 4-latek trafił do szpitala w Hajfie. Niestety jego życia nie udało się ocalić. Zmarł kilka chwil później w wyniku poważnych obrażeń głowy oraz szyi.

Po tragicznych wydarzeniach izraelska policja wydała oświadczenie. Funkcjonariusze podkreślają, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby dotrzeć do bandytów:

To szokujący incydent. Maluch został trafiony przez przestępców używających broni palnej z taką łatwością i bez szacunku dla ludzkiego życia. To straszna tragedia.

Zatrzymano 6 osób

Po tych tragicznych wydarzeniach minister bezpieczeństwa publicznego, Omer Bar-Lew, który jest odpowiedzialny za izraelskie siły policyjne, w rozmowie z mediami wyraził ogromny żal i ubolewanie z powodu tego, co się stało. Obiecał bliskim zmarłego chłopca, że funkcjonariusze „nie spoczną, dopóki bandyci nie zostaną postawieni przed sądem”.

Wiadomo na tę chwilę, że policja zatrzymała 6 osób w związku ze strzelaniną, w wyniku której zginął malutki Imran. W sprawie śmierci chłopca ostatecznie jest podejrzanych dwóch mężczyzn w wieku 34 i 35 lat. Pozostała czwórka została zwolniona.

Izraelczycy są wstrząśnięci tym, co się stało. Obwiniają policję. Uważają, że niedostatecznie rozprawiła się z potężnymi organizacjami przestępczymi.

Źródła: www.timesofisrael.com, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij