×

Dawid i Kuba udostępnili nagranie ze swojego ślubu. Komentarze pokazują jak daleko nam do tolerancji

Temat tolerancji przewija się przez ostatnie lata praktycznie bez przerwy. Poruszany był pod najróżniejszymi kątami. Jednym z nich są związki homoseksualne, które, jak się okazuje, nadal wzbudzają wiele kontrowersji.

Dawid i Kuba to para chłopaków, która postanowiła w końcu spełnić swoje marzenie i miesiąc temu wzięli ślub na Maderze.

Panowie długo zastanawiali się nad udostępnieniem prywatnego wideo z uroczystości, jednak w końcu postanowili podzielić się nagraniem. Mieli również nadzieję, że tym samym zachęcą innych do przełamania się i pokażą, że ślub dwóch mężczyzn wcale nie musi ustępować tradycyjnej ceremonii.

Jak łatwo się domyślić, nagranie wzbudziło wielkie zainteresowanie. W ciągu kilku dni zostało wyświetlone prawie 150 tysięcy razy. Możemy obejrzeć przygotowania do ślubu, komentarze rodziny i przyjaciół, a także moment zawarcia małżeństwa. W wielkim skrócie jesteśmy świadkami wzruszającej ceremonii.

Kuba i Dawid nie spodziewali się entuzjastycznego przyjęcia nagrania, jednak internauci tym razem grubo przesadzili.

Wiele komentarzy to gratulacje i podziw w stronę chłopaków, niestety przeważają groźby i obelgi. Para z reguły nie przejmuje się tym, przywykli do tego na co dzień, jednak nie byli w stanie zignorować niektórych z nich.

Dzięki pomocy policji i prawników z Kampanii Przeciw Homofobii udało się wystosować pozew i zidentyfikować 34 osoby, które posunęły się do gróźb karalnych.

Na szczęście para odrobinę się dystansuje od nieprzyjemnej sytuacji i sami mówią, że nic nie jest w stanie zniszczyć tych pięknych chwil. Życzymy im szczęścia i pomyślności!

Może Cię zainteresować

zamknij