×

Transwestyta zaatakował mężczyznę za chrześcijańskie piosenki. Rozbił mu głowę

Transwestyta zaatakował mężczyznę za chrześcijańskie piosenki. Jak wynika z medialnych doniesień do sytuacji doszło w Nowym Jorku. Mężczyzna przebrany za kobietę zaatakował najpierw słownie, a później fizycznie 79-letniego pasażera nowojorskiego metra.

Transwestyta zaatakował mężczyznę za chrześcijańskie piosenki

Do tego zajścia doszło już kilka dni temu. Jednak sytuacja została w wielu mediach przemilczana. 79-leni staruszek jechał w kierunku południowym metrem linii 2 w czasie porannego szczytu. Mężczyzna czytał fragmenty Pisma Świętego oraz śpiewał utwory religijne. Niestety w pewnym momencie został zaatakowany przez kobietę. Dopiero później okazało się, że był to transwestyta.

Z relacji świadków wynika, że zaczął on krzyczeć na 79-latka i rozkazywał, aby ten przestał zakłócać spokój. Później miał wytrącić staruszkowi Pismo Święte z rąk i zdjąć szpilkę, po czym okładać nią mężczyznę po głowie.

Agresor uciekł i nie został schwytany

Gdy pociąg metra zatrzymał się w okolicach Midtown na Manhattanie, agresywny transwestyta uciekł z niego wraz ze swoją towarzyszką. 79-latek został przewieziony do szpitala.

Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Agresor wciąż przebywa na wolności.

„Gdyby nie był chrześcijaninem…”

W sieci pojawiły się nagrania z tego incydentu.Oczywiście internauci rozpowszechniają je w zastraszającym tempie. Jeden z nich, który zamieścił film na Twitterze, napisał, że jego zdaniem atak ten był „przerażającym przestępstwem nienawiści”.

Dodał również, że „w Stanach Zjednoczonych nie ma miejsca na nietolerancję religijną”. Czyżby?

Niektórzy twierdzą, że gdyby ofiara nie była chrześcijaninem, to o zdarzeniu mówiono by już we wszystkich mediach na całym świecie…

Źródła: usa.se.pl, www.tvp.info
Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij