×

Mężczyzna podarował słonecznik obcej, zapłakanej kobiecie. To, co mu opowiedziała, całkowicie nim wstrząsnęło

Kiedy Danny Wakefield wyszedł z domu, nie miał pojęcia, że ten dzień odmieni jego życie na zawsze.
Mężczyzna miał ze sobą kwiat słonecznika i postanowił, że komuś go podaruje zanim kwiat zwiędnie. Prosty akt dobroci, a może komuś umilić dzień. Tamtego ranka Danny poszedł na kawę niosąc kwiat- część jego codziennej rutyny. Po drugiej stronie ulicy dostrzegł zupełnie obcą osobę, która była idealna, aby podarować kwiat. Kobieta stała na ulicy i płakała.
Danny pisze na facebooku:

„To był jak magnes słonecznika, który przyciągał mnie do niej. Wiedziałem komu podarować kwiat w tamtej chwili.”

Lecz kiedy mężczyzna podarował słonecznik, nie płacz, ale słowa kobiety wstrząsnęły nim zupełnie.

słonecznik (2)

Danny pisze na facebooku:

„Ostatniej nocy kupiłem słonecznik, by podarować go pewnej dziewczynie. Po namyśle stwierdziłem, że nie, ponieważ byliśmy tylko na jeden randce. Nie chcę być nachalny. Tak czy inaczej, złapałem kwiat rano z zamiarem podarowania go komuś w drodze do pracy. Co się stało później, wciąż nie mam słów by to opisać.”

słonecznik (3)

„Gdy siedziałem pijąc poranną kawę (zazwyczaj biorę na wynos), zobaczyłem płaczącą kobietę, która coś czytała. To był jak magnes słonecznika, który przyciągał mnie do niej. Wiedziałem komu podarować kwiat w tamtej chwili.”

słonecznik (4)

„Gdy podszedłem do jej stolika, powiedziałem ‘Przepraszam. Mam tutaj słonecznik, który miałem nadzieję podarować komuś wyjątkowemu, ale okazało się inaczej. Jednak mam przeczucie, że również jesteś wyjątkowa, więc chciałbym podarować go tobie.’

Zanim nawet wręczyłem jej kwiat, ta obca kobieta rzuciła mi się w ramiona, cała zapłakana i wdzięczna, jakbym mnie kiedyś kochała i dopiero co odzyskała. To co powiedziała później… Wciąż próbuję sobie to poukładać.”

słonecznik (5)

„Kobieta płakała, gdyż jej narzeczony zmarł tydzień wcześniej, zaledwie miesiąc przed ślubem. Na pierwszej randce przyniósł jej słonecznik i do tej pory są to jej ukochane kwiaty. Dzisiaj przeze mnie zobaczyła, że on zawsze będzie jej światłem i my jako ludzie, mamy do przekazania wiadomość, która nie jest tylko słowami.”

słonecznik (6)

„Jestem całkowicie wstrząśnięty. Nigdy nie wiesz, jak prosty gest może zmienić czyjeś lub twoje życie. Właśnie życie to dawanie innym i otrzymywanie w zamian. Wzywam was wszystkich, by znaleźć sposób na rozjaśnienie czyjegoś dnia. Podziel się miłością z innymi.”

słonecznik (1)

Post Dannego został udostępniony dziesiątki tysięcy razy. Wszystkie wpisy udostępniane są z dopiskiem #sunflowerchallenge

„Nie znam jej imienia, ale mam dzieję, że ona wie, jak zmieniła moje życie. Wraz z każdym z was. Czyń dobro.”

Może Cię zainteresować

zamknij