×

Przedszkolanka przywiązywała Kubę do krzesła i zaklejała usta. Prawda wyszła na jaw po pół roku

Rodzice niepełnosprawnego Kuby byli przekonani, że zaprowadzając synka do Zielonego Przedszkola w Głogowie, oddają go pod dobrą opiekę. Prawda okazała się przerażająca. Jedna z przedszkolanek znęcała się nad dzieckiem. Wczoraj sąd wydał wyrok w tej sprawie.

Dramat 6-letniego dziecka

Zielone Przedszkole w Głogowie to niepubliczna, integracyjna placówka, która miała pomagać rozwijać się dzieciom z różnymi niepełnosprawnościami. Jednak dla autystycznego Kuby, okazała się być piekłem na ziemi. Wszystko przez 56-letnią Elżbietę K., która psychicznie i fizycznie znęcała się nad chłopcem.

Przerażające szczegóły

Przedszkolanka przywiązywała 6-letniego Kubę do krzesła i zaklejała usta taśmą. Wiadomo też, że szarpała go za uszy. Gehenna dziecka trwała w okresie od września 2017 do marca 2018 roku.

Postawiono zarzuty

Sprawa ujrzała światło dzienne, gdy starsze dziewczynki z tej samej grupy, powiadomiły rodziców. Prokuratura wszczęła śledztwo i w styczniu 2019 r. przedszkolanka została oskarżona o znęcanie się nad sześciolatkiem.

Elżbieta K. przyznała się do winy

Kobieta nie chciała złożyć wyjaśnień w tej sprawie. Przyznała się jednak do zarzucanych jej czynów i wyraziła wolę dobrowolnego poddania się karze.

Jak tłumaczyła rzecznik legnickiej prokuratury, Lidia Tkaczyszyn:

Oskarżona nie radziła sobie z zachowaniem dziecka, które wymagało szczególnej opieki i uwagi. W celu wyegzekwowania od niego podporządkowania się regułom obowiązującym w grupie stosowała wobec niego przemoc fizyczną i psychiczną

Przedszkolanka usłyszała wyrok

W czwartek głogowski sąd uznał Elżbietę K. winną znęcania się nad podopiecznym. W związku z tym, przedszkolanka została skazana na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo otrzymała 10-letni zakaz pracy z dziećmi. Musi również zapłacić 7 tys. zł zadośćuczynienia rodzinie Kuby.

Czy to odpowiednia kara za znęcanie się nad niepełnosprawnym dzieckiem?

Może Cię zainteresować

zamknij