×

Piotr Kraśko przed sądem! Dziennikarzowi grozi więzienie

Piotr Kraśko przed sądem. Pod koniec ubiegłego roku wyszło na jaw, że dziennikarz przez lata łamał prawo. Ze względu na ten fakt w środę wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa. Grozi mu nawet do dwóch lat więzienia.

Piotr Kraśko przez ponad 6 lat prowadził auto bez uprawień

W grudniu wyszło na jaw, że dziennikarz Piotr Kraśko przez ponad 6 lat prowadził samochód bez uprawnień. W związku z pozycją 50-latka w mediach, na pierwszy rzut pojawiły się okoliczności łagodzące – prezenter telewizyjny musiał zapłacić zaledwie 7,5 tys. złotych zadośćuczynienia.

Wiele razy w tym miejscu używałem słowa „dziękuje” za to, że są Państwo tutaj. Dzisiaj chcę i powinienem użyć innego słowa. Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy nigdy nie powinno się wydarzyć i jakiekolwiek usprawiedliwienia tego nie zmienią. Odpowiadając na bardzo zasadne w tej sprawie pytanie: co on miał w głowie? Cokolwiek to było – było to bardzo głupie. I wstyd mi za to. Poniosłem konsekwencje prawne. Ale rozumiem jak bardzo zawiodłem Państwa zaufanie. Zrobię wszystko, by na nie zasługiwać. Przepraszam. Bardzo wszystkich Państwa przepraszam.

– pisał w mediach społecznościowych Piotr Kraśko.

Dziś wszystko wskazuje na to, że na tym się nie skończy i sprawa będzie miała swój dalszy bieg. Prawdopodobnie będzie to dziennikarza sporo kosztować.

Piotr Kraśko przed sądem

TVP Info podaje, że do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło 8 czerwca zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Piotra Kraśko. Co więcej, informacje na ten temat potwierdziła Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie potwierdziła. Przestępstwo dotyczy zdarzenia z 19 sierpnia 2016 roku, kiedy dziennikarz został zatrzymany przez patrol policji. Okazało się wówczas, że 50-latek prowadził pojazd bez prawa jazdy, które zostało odebrane mu 2 lata wcześniej. 

Chodzi o zdarzenie z 19 sierpnia 2016 roku. W miejscowości Myszyniec, przy ulicy Pawłowskiego, prowadząc auto marki BMW Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol. Okazało się, że kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Zostały mu one cofnięte w 2014 roku

– przypomina Wirtualna Polska.

Piotr Kraśko przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu w połowie maja. Powołując się na swoje prawa odmówił jednak składania wyjaśnień.

Co grozi dziennikarzowi?

Przypomnijmy, że za prowadzenie pojazdy bez posiadania uprawień grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Co więcej, możliwe jest również orzeczenie przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres do 15 lat.Dodatkowo, media donoszą, że dziennikarz już dwukrotnie stracił prawo jazdy. Miało to mieć miejsce w 2009 i 2014 roku.

Reasumując, uważasz, że Piotr Kraśko powinien trafić do więzienia?

Źródła: www.planeta.pl, www.instagram.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować