×

Euro 2020: Skandaliczne zachowanie angielskich kibiców podczas finału

Skandaliczne zachowanie angielskich kibiców można było zobaczyć nie tylko przed finałem Euro 2020, ale także po nim. Nagrania i zdjęcia z Londynu szokują…

Wygrana Włochów wściekła Anglików

Wczoraj 11 lipca odbył się finałowy mecz Euro 2020. Na Wembley w Londynie spotkały się drużyny Włoch i Anglii. Ostatecznie tytuł Mistrza Europy zdobyła włoska drużyna prowadzona przez Roberto Manciniego (1:1, 3:2 po rzutach karnych).

Anglicy czuli się zawiedzeni, że na swoim stadionie nie wywalczyli tytułu. W trakcie dekoracji byli tak źli, że od razu zdejmowali medale, które na szyjach zawieszał im prezydent UEFA Aleksander Czeferin.

Nie lepsi okazali się angielscy kibice, a raczej wypadałoby napisać pseudokibice, którzy postanowili doprowadzić do eskalacji konfliktu na ulicach miasta. Obrazki nie pozostawiają złudzeń – służby porządkowe straciły kontrolę na tym co działo się na stadionie oraz wokół niego.

Skandaliczne zachowanie angielskich kibiców

Nie wszyscy potrafią przegrywać z godnością. Niestety gdy do tego dojdzie alkohol i bojowe nastawienie, zwykłe niezadowolenie zamienia się w szał. Wczoraj ulice Londynu oraz kilku innych miast w Wielkiej Brytanii zostały opanowane przez wściekłych pseudokibiców. Jednakże nastroje przed meczem, choć szampańskie, nie były pozbawione okazjonalnych aktów wandalizmu. Rzecz jasna wszystko w imię „dobrej zabawy”.

Jednym z pomysłów pseudokibiców drużyny angielskiej było łapanie przypadkowych włoskich fanów na korytarzach stadionu. Na nagraniach widać, jak niczego nie spodziewający się fani włoskiej piłki, zostają zaatakowani przez wściekłych pseudokibiców:

Do tego spora grupa angielskich pseudokibiców szturmowała bramki stadionu Wembley i dostała się na widownię bez biletów.

Nie brakowało także aktów nienawiści względem Włochów. Na jednym z nagrań widać, jak angielscy kibice plują na flagę Włoch, wcześniej wycierając sobie w nią buty:

Źródła: sport.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij