×

Euro2020: Angielscy piłkarze wiedzą co zrobią z wygranymi pieniędzmi

Euro 2020 przyniosło ze sobą wiele emocji, nie tylko piłkarskich. Nadszedł czas na ostatni mecz. Która drużyna okaże się najlepsza? Angielscy piłkarze oddadzą premie jeżeli to właśnie oni wygrają stracie. Na co przeznaczą ogromną sumę pieniędzy?

Angielscy piłkarze oddadzą premie

W niedzielnym finale Euro 2020 na Wembley w Londynie spotkają się Włochy i Anglia. Mecz rozpocznie się o godz. 21:00. To właśnie tej nocy dowiemy się, która z drużyn okaże się najlepsza i ukończy zawody z tytułem Mistrza Europy. Wielu fanów piłki nożnej już zaciera ręce i nie może doczekać się sportowych emocji.

Związek Piłki Nożnej w Wielkiej Brytanii otrzyma około 28 milionów euro, jeśli Anglia pokona Włochy. Część z tej sumy około 11 milionów euro – trafi do 26-osobowego składu Garetha Southgate’a. Jednakże piłkarze już zapowiedzieli, że zamierzają przekazać swoje premie na rzecz National Health Service (NHS).

Już wcześniej angielscy piłkarze oddawali swoje premie, jakie otrzymywali w zamian za grę na Euro 2020. Oświadczenie przed rozpoczęciem turnieju brzmiało:

Po pozytywnych rozmowach z FA, drużyna seniorów Anglii z przyjemnością potwierdza, że ​​znacząca darowizna z ich międzynarodowych opłat meczowych zostanie przekazana na rzecz NHS Charities Together za pośrednictwem inicjatywy #PlayersTogether. Te pieniądze są przekazywane wsparcie różnych wartościowych celów i wykorzystywane są wszystkie premie za mecze od września 2018 roku.

Nie pierwsza szczytna akcja na Euro 2020

Jeden z brytyjskich kibiców postanowił zmienić opinię, który skrystalizowała się pod wpływem nienawistnych komentarzy wobec małej dziewczynki, która kibicowała niemieckiej drużynie. Jej zdjęcie obiegło sieć, a wielu kibiców wyśmiewało fankę piłki nożnej, ciesząc się z przegranej niemieckiej drużyny.

Dlatego jeden z brytyjskich kibiców założył zbiórkę pieniędzy, aby wynagrodzić fance piłki nożnej całą serię hejterskich wypowiedzi. Zbiórka pod hasłem „nie wszyscy w Wielkiej Brytanii są okropni” została założona przez Joel Hughes. Co przykre, samego kibica zaatakowano oraz nazwano… pedofilem.

Jak widać piłka nożna to nie tylko rozrywka, ale także pole do popisu dla pięknych akcji społecznych.

Źródła: metro.co.uk, eurosport.tvn24.pl, sport.interia.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij