×

Sierakowice. Wichura zerwała dach z bloku. Przerażeni sąsiedzi nagrali film

Przerażające nagranie wichury w Sierakowicach obiegło właśnie Internet. Widać na nim jak potężny podmuch wiatru zrywa dach z bloku mieszkalnego. W całej Polsce szaleją dziś burze. W Chojnicach zanotowano porywy wiatru pędzące 112 km/h.

Sierakowice. Wichura zerwała dach z bloku mieszkalnego

O godzinie 19 rozpoczęła się burza na Kaszubach. W powiecie kartuskim ogłoszono alerty drugiego stopnia, które ostrzegają przed gwałtownymi burzami z silnym wiatrem. Straż pożarna dostaje telefony o powalonych drzewach. Najbardziej przerażające okazało się być zgłoszenie z osiedla Wichrowe Wzgórze w Sierakowicach.

Mocny podryw wiatru zerwał dach z bloku na oczach mieszkańców. Całość nagrała osoba mieszkająca z sąsiadującym bloku. Podmuch wiatru jak kartkę podniósł dach i wyrzucił go kilkaset metrów dalej. Całe nagranie natychmiast pojawiło się w social mediach.

Kawałki zerwanego dachu zostały rozrzucone po całym osiedlu. Uszkodziły samochody zaparkowane pod blokiem. Ciężkie elementy dachu są śmiertelnym zagrożeniem dla mieszkańców. Naruszony dach jest niestabilny i może ulec dalszej destrukcji.

W niektórych miejscowościach już brakuje prądu. Wiatr pędzi z przerażającą prędkością

Na Kaszubach już niektóre miejscowości są odcięte od prądu, a służby informują, że ten problem może się rozpowszechniać. IMGW-PIB alarmuje również, że burzom mogą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu. Nawet do 40 mm, a lokalnie do 50 mm. Maksymalne porywy wiatru zostały zarejestrowane w Chojnicach i wynoszą 112 km/h. Miejscami może występować grad.

Strażacy starają się zabezpieczyć mieszkania

Najbardziej ucierpiało mieszkanie na najwyższym piętrze bloku. Na razie nie ma informacji, czy w trakcie wichury przebywali w nim mieszkańcy. Strażacy zaraz po nawałnicy zjawili się na osiedlu. Za pomocą podnośnika dostali się do mieszkania i zabezpieczyli zerwany dach oraz dom.

Zniszczone przez dach samochody zostały zawinięte folią ochronną, by deszcz nie dostał się do ich wnętrza. Ponieważ szybko zaczęło robić się ciemno z ich holowaniem będzie trzeba poczekać, aż warunki pogodowe się poprawią.

Przerażeni mieszkańcy po wichurze wyszli z bloku by ocenić szkody. Większość z nich z przerażeniem odkryła, że ich auta zostały zniszczone.

Źródła: www.facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij