×

Wielu osobom nie podoba się jej nos. Ona się tym nie przejmuje i w pełni go akceptuje

Nie jest tajemnicą, że w dobie Instagrama nietrudno o regularne podkopywanie pewności siebie jego użytkowników. Szczególnie gdy jest ona i tak już nadwątlona kompleksami, np. z powodu wyglądu nosa. Mimo że w rzeczywistości mało kto może pochwalić się jego idealnym kształtem. Właśnie na tym aspekcie kreowania nieprawdziwej instagramowej rzeczywistości postanowili skupić się twórcy akcji #SideProfileSelfie.

Zamiast wielkich oczu, wielki nos

O co w niej dokładnie chodzi? Jest to odpowiedź na falę dokładnie wystudiowanych selfie, których autorki i autorzy starają się ukryć dzięki odpowiedniemu ustawieniu kąta i światła niedoskonały kształt swoich nosów. W efekcie, zamiast wielkich oczu wpatrujących się na nas z dołu, uwagę przyciągają „mankamenty”. Czyli po prostu zbyt krzywe, duże, garbate nosy, których instagramowa rzeczywistość po prostu nie akceptuje, a są czymś zupełnie normalnym.

Po prostu hit

Nic dziwnego, że #SideProfileSelfie w momencie stał się hitem. Zdjęcia opatrzone hasztagiem pojawiły się nie tylko na Instagramie, ale też Twitterze. To właśnie na TT rozpoczęła się cała akcja. Zapoczątkowała ją dziennikarka współpracująca z BBC Three, Radhika Sanghani. Kobieta całe życie miała kompleksy na punkcie swojego nosa. Postanowiła je w końcu przełamać, efektem czego stał się #SideProfileSelfie.

Tysiące historii

W ciągu zaledwie kilku dni do Radhiki dołączyły tysiące kobiet i mężczyzn, chętnie dzielące się nieidealnymi selfie z profilu. Zdjęciom bardzo często towarzyszą też historie właścicieli nosów z mankamentami. Nierzadko są one zapisem wielu przykrych chwil, np. szkolnego prześladowania czy lat bycia niepewnym siebie. Dla wielu z bohaterów #SideProfileSelfie to próba zerwania z kompleksami, oswojenie ich, próba zaakceptowania niedoskonałości.

Dołączycie do tej zyskującej coraz większą popularność akcji?

Może Cię zainteresować

zamknij