×

Znana aktorka umieściła swoje zdjęcie z przebiegu ciężkiej choroby. Ostrzega inne kobiety

Rak jest jedną z głównych przyczyn śmierci w dzisiejszym świecie. Choć może zaatakować cały organizm człowieka i to bez względu na płeć, anatomia kobiet jest nieco bardziej podatna na tę śmiertelnie niebezpieczną chorobę. 

Podnoszenie świadomości na temat raka piersi jest niezwykle istotne. O wyjątkowo niebezpiecznych objawach coraz częściej mówią znani celebryci, aktorzy czy sportowcy, którzy sami stoczyli tę trudną walkę.

Wśród nich znalazła się Shannen Doherty – aktorka znana głównie z serialu Beverly Hills. Własne doświadczenie sprawiło, że postanowiła podzielić się swoją historią w mediach społecznościowych.

Instagram / Shannen Doherty

Shannen była aktorką od dziecka. Sławę zyskała po tym, jak wzięła udział w popularnym na całym świecie serialu „Beverly Hills”, dzięki czemu już na początku lat 90. stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i młodych gwiazd Hollywood. To tam grała słynną Brendę.

W ostatnich latach jej popularność znacznie spadła. Brała udział w mniejszych ekranizacjach i była poza centrum uwagi wielkich producentów filmowych.

Niestety, w marcu 2015 roku jej życie wywróciło się do góry nogami. To wtedy stała się jedną z ośmiu kobiet, u których statystycznie diagnozuje się raka piersi.

Instagram / Shannen Doherty

Problemy ze zdrowiem ukrywała bardzo długo. Powód? Okazało się, że były menadżer gwiazdy nie płacił za nią składek ubezpieczeniowych, co było powodem wygaśnięcia ubezpieczenia zdrowotnego. Dopiero w sierpniu bieżącego roku podzieliła się ze światem tą smutną informacją i poddała się leczeniu.

Shannen przez ostatnie dwa lata dzieliła się swoimi przeżyciami, aby jej fani mogli ją wspierać na bieżąco. Podczas jej wypowiedzi nie szczędziła słów na temat okrutnej choroby, jaką jest rak.

Udokumentowała nawet moment, w którym zdecydowała się na ogolenie głowy podczas przyjmowania chemioterapii.

Instagram / Shannen Doherty

Po prawie dwóch latach walki z chorobą – chemioterapii, radioterapii i mastektomii, w kwietniu 2017 roku Shannen ogłosiła, że objawy raka ustąpiły. Oczywiście, aktorka cały czas jest pod stałą opieką lekarzy.

Głównym celem aktorki jest teraz podnoszenie świadomości innych kobiet na temat raka piersi. Na podstawie własnych doświadczeń wyjaśnia każdy etap choroby, jej wpływ, a nawet etap remisji.

Odkryłam, że choruję na raka piersi już po pierwszym miesiącu. To zdjęcie zostało zrobione tuż po tym, jak dowiedziałam się, co mi dolega. Czułam się, jakbym straciła wszystko…

Instagram / Shannen Doherty

Pamiętam, jakby to wszystko wydarzyło się wczoraj… Rak ma mnóstwo etapów. Na początku jest to prawdziwy szok, później zaprzeczanie temu, że to spotkało właśnie mnie, akceptacja, gniew, niechęć, bunt, strach, uznanie i wreszcie przezwyciężenie tego, co mnie spotkało.

Rak będzie już ze mną zawsze. Ci, którzy tego doświadczyli wiedzą, że nawet jeśli został pogrzebany, wciąż może wrócić. Wciąż masz skrajne emocje. Wciąż potrzebujesz wsparcia i prawdziwej, szczerej miłości.

Shannen już wróciła do pracy i już w 2018 roku ma zamiar odegrać jedną z głównych w popularnym serialu.

Instagram / Shannen Doherty

Znana na całym świecie gwiazda poprzez dzielenie się swoją historią chce uchronić inne kobiety przez czyhającym w postaci raka niebezpieczeństwem.

Drogie Panie, pamiętajcie, regularne badania to podstawa do tego, aby cieszyć się życiem. Ktoś kiedyś powiedział „lepiej zapobiegać, niż leczyć” – warto wziąć to sobie do serca.

Może Cię zainteresować

zamknij