×

Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zabrakło na modlitwie. Ostro zareagowała Joanna Senysznyn

Arcybiskupa zabrakło na modlitwie za ofiary pedofilii w kościele. Fakt ten wypunktowała Joanna Senyszyn za pomocą mediów społecznościowych.

Msza za grzech pedofilii w kościele

Hierarchowie kościoła ustanowili pierwszy piątek Wielkiego Postu (wypadający w tym roku 28 lutego) jako dzień modlitw za ofiary księży pedofilów i przestępców seksualnych w strukturach kościelnych. W Krakowie miała ona miejsce wewnątrz kaplicy arcybiskupów krakowskich.  Świeccy i duchowni pracownicy Kurii Metropolitalnej modlili się w intencji osób zranionych wykorzystaniem seksualnym w Kościele. Po modlitwie głos zabrał bp Damian Muskus i powiedział:

Droga oczyszczenia to droga dla pokornych. Tylko autentyczna pokora może pomóc zmierzyć się z prawdą o Kościele, w którym do głosu dochodzi zło, krzywda i grzech. Modlitwa ta jest wyrazem naszego opowiedzenia się po stronie tych, których boleśnie dotknęło zło wyrządzone w Kościele i przez ludzi Kościoła. – Z cierpiącymi i płaczącymi chcemy iść drogą ku uzdrowieniu i nadziei. Jest to sprawa nas wszystkich.

Joanna Senyszyn skomentowała nieobecność arcybiskupa

Posłanka z ramienia SLD Joanna Senyszyn skomentowała fakt nieobecności abp Marka Jędraszewskiego i udostępniła post na swoim fanpage. Zastanawia się czy arcybiskup nie jest czasem opętany przez złego ducha:

Pytanie otwarte do Episkopatu Polski (proszę, podpisujcie się pod nim) Czy abp Jędraszewski jest opętany i to diabeł nie pozwala mu już po raz kolejny uczestniczyć w nabożeństwie pokutnym za pedofilskie przestępstwa księży? Czy to tylko typowa dla hierarchów buta, bezczelność, poczucie bezkarności i zwyczajne chamstwo?

Nie podano oficjalnego powodu nieobecności arcybiskupa. Dzisiaj odprawił on mszę w Warszawie w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Źródła: www.o2.pl, warszawa.wyborcza.pl, krakow.gosc.pl, krakow.wyborcza.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować