×

Dwie seniorki urządziły w pociągu libację. Konduktor musiał wezwać policję

Seniorki urządziły libację w pociągu relacji Berlin – Hanower. Były tak pijane, że policjanci musieli je wynieść na peron i zastosować prewencyjny areszt dla ich bezpieczeństwa.

Wesoła podróż

Dwie kobiety, obie w wieku 72 lat wybrały się w podróż koleją z Berlina do Hanoweru. Do tej pory nie wiadomo, co było przyczyną zorganizowanej w pociągu fety, wprawdzie kameralnej, ale tak hucznej, że obie seniorki upiły się do nieprzytomności.

Zadziwiające jest też tempo, w jakim musiały wlewać w siebie alkohol. Najwolniejszy pociąg relacji Berlin – Hanower, pokonuje tę trasę w ciągu 2 godzin i 14 minut, a najszybszy w czasie zaledwie godziny i 38 minut.

Oczywiście, nie da nie wykluczyć, że emerytki wsiadły już w stanie nietrzeźwym, a następnie kontynuowały zabawę do czasu aż pociąg zatrzymał się na dworcu głównym w Hanowerze.

Kiedy do tego doszło, okazało się, że kobiety nie są w stanie opuścić pociągu o własnych siłach. Musiała im pomóc służba interwencyjna, którą jednak obie panie potraktowały z dużą niechęcią, głośno, choć z dużym trudem odmawiając współpracy. Jak poinformowała niemiecka policja federalna, były zbyt pijane, żeby wyrażać się składnie, niemniej jednak:

Z zapałem broniły się przed odtransportowaniem do szpitala.

Seniorki urządziły libację

Test na obecność alkoholu wykazał u 72-letniej mieszkanki Muenster 4,21 promila, a u jej przyjaciółki , 72-letniej mieszkanki Guetersloh – 3,02 promila. W tej sytuacji i przy zdecydowanym sprzeciwie seniorek  wobec pomysłu hospitalizacji, policja zdecydowała się umieścić obie w pojedynczych celach w areszcie dla ich bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze wezwali również lekarza, który po przebadaniu kobiet stwierdził, że nie ma zagrożenia dla życia.

Rzeczywiście, seniorki ocknęły się po sześciu godzinach snu i okazało się, że odzyskały zdolność chodzenia, oraz, przynajmniej częściowo, składnego porozumiewania się. Odmówiły jednak ujawnienia przyczyn i okoliczności alkoholowej libacji.

Z naszej strony chcielibyśmy tylko przypomnieć, że istnieją bezpieczniejsze sposoby wyrażania swojej fantazji, zwłaszcza w tym wieku.

Źródła: www.polsatnews.pl, www.thetrainline.com

Może Cię zainteresować