×

Seniorka zaatakowała pirata drogowego. Torbą, gazem, a na koniec laską!

Seniorka zaatakowała pirata drogowego. Najpierw w ruch poszła torebka, potem gaz, a na końcu laska! To nagranie podbija Internet.

Seniorka zaatakowała pirata drogowego

Jak podaje Super Express, do zdarzenia miało dojść na ul. Dubois w Gliwicach. Nagranie, które pojawiło się na YouTube, najprawdopodobniej zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu znajdującego się obok budynku.

Na filmiku widzimy staruszkę, która o lasce przechodzi przez oznakowane przejście dla pieszych. Nagle tuż przed nią gwałtownie zatrzymuje się samochód osobowy. Zdenerwowana seniorka z całym impetem zaczyna uderzać torbą w maskę samochodu, prawdopodobnie chcąc dać nauczkę piratowi drogowemu.

W pewnym momencie z auta wyskoczył wyraźnie rozjuszony kierowca, który szybko tego pożałował. W następnej chwili starsza kobieta traktuje go gazem, a potem poprawia laską, po czym spokojnie odchodzi.

Zobaczcie nagranie z tej nietypowej sytuacji.

Rzeczywistość czy primaaprilisowy żart?

Póki co nie wiadomo, czy nagranie jest prawdziwe. Być może to tylko primaaprilisowy żart? Redaktorzy serwisu Super Express skontaktowali się w tej sprawie z gliwicką komendą. Póki co nie otrzymali jeszcze żadnej odpowiedzi.

Według datownika umieszczonego na kamerze monitoringu, zdarzenie miało miejsce w sobotę, 27 marca wieczorem. Jednakże wielu internautów zastanawia się, czy mężczyzna oraz kobieta nie byli podstawieni.

Zachowanie kierowcy jest karane mandatem, albowiem próbował wymusić pierwszeństwo na pieszym, a do tego zatrzymał pojazd na pasach. Grozi za to do 300 zł mandatu. Warto też przypomnieć, że od 1 lipca 2020 roku zmieniły się przepisy. Obecnie kierowcy muszą ustąpić pieszemu, który wkracza na przejście dla pieszych. Według pomysłodawców tego przepisu ma to zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

Jak myślicie, nagranie jest prawdziwe czy to tylko mistyfikacja?

Źródła: www.se.pl, www.eska.pl, www.youtube.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij