×

73-latka chciała wskoczyć do jadącego pociągu. Chwyciła poręcz wagonu i spadła na tory

73-latka chciała wskoczyć do jadącego pociągu. Zdołała się nawet chwycić poręczy wagonu, ale po chwili ześlizgnęła się na peron, a z niego wpadła wprost na tory. Całe zdarzenie nagrały kamery monitoringu. Historia tej starszej kobiety powinna być przestrogą dla wszystkich podróżujących pociągami.

73-latka chciała wskoczyć do jadącego pociągu

Tydzień temu tuż przed godziną 22:00 na dworcu kolejowym w słowackiej Trnawie rozegrały się sceny grozy. W ostatniej chwili do ruszającego pociągu osobowego próbowały się dostać dwie starsze panie. Jedna z nich zdołała otworzyć drzwi i postawić stopę na progu wagonu. Niestety druga, jak się później okazało 73-letnia kobieta, nie miała tyle szczęście.

Wprawdzie udało jej się dobiec do otwartych drzwi, ale wtedy pociąg zaczął się rozpędzać. Starsza pani chwyciła poręcz wagonu i próbowała wskoczyć do środka. Gdy już niemal była w wagonie, pęd pociągu sprawił, że kobieta runęła do tyłu. Seniorka odbiła się od krawędzi peronu i wpadła wprost na tory.

Wszystkiemu przyglądała się koleżanka 73-latki, której udało się dostać do pociągu. Dlatego też, widząc co się dzieje ze starszą panią, postanowiła wyskoczyć z wagonu i biec jej na ratunek.

chciała wskoczyć do jadącego pociągu
Facebook

Chciała wskoczyć do jadącego pociągu, ale wypadła. To cud, że żyje!

Jednak ani znajoma seniorki, która spadła na tory ani inni podróżni nie mogli nic zrobić. Pociąg nabierał prędkości. Jednak stanął po kilku sekundach, dzięki maszyniście składu oczekującego na sąsiednim torze. Dał on bowiem pilny sygnał do zatrzymania się odjeżdżającego pociągu.

Dopiero wtedy 73-latkę wyciągnięto na peron i powiadomiono odpowiednie służby. Gdy na miejscu pojawiła się policja, kobieta siedziała już na ławce pod opieką podróżnych. Następnie została przebadana przez ratowników medycznych i ku zaskoczeniu wszystkich, seniorka nie miała żadnych poważnych obrażeń. Szczęściem w nieszczęściu tej kobiety był upadek w szczelinę między krawędzią peronu a torami. Gdyby wpadła pod koła pociągu, finał tej historii byłby dramatyczny.

Kobietom grozi nawet 500 euro grzywny za spowodowanie przez nie zagrożenia

Upadek na tory nie był jedyną przykrą konsekwencją, jaką poniesie 73-latka i jej towarzyszka za bezmyślne zachowanie. Lokalna policja wszczęła postępowanie w sprawie spowodowania przez nie zagrożenia, za co grozi grzywna w wysokości do 500 euro.

Kobiety mogą również odpowiadać za spowodowanie opóźnień w ruchu pociągów.

NIGDY i pod żadnym pozorem nie próbuj wsiadać lub wysiadać z nadjeżdżającego pociągu. Bez względu na to, jak bardzo się spieszysz, ZAWSZE czekaj, aż pociąg zatrzyma się prawidłowo. Chodzi nie tylko o łamanie prawa i karę grzywny, ale o zagrożenie twojego życia, które możesz na siebie sprowadzić

– przestrzegają funkcjonariusze Policji.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu zamontowane na dworcu kolejowym. Policja postanowiła je udostępnić w Internecie, ku przestrodze. Możecie je obejrzeć poniżej.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.rmfmaxxx.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij