×

Schorowana emerytka zapłaciła rachunki i zostały jej grosze. Nagrał ją z ukrycia

Starsza pani przyszła na pocztę o kuli. Wspierała się na niej, gdy podchodziła do okienka, żeby uiścić opłaty. Po opłaceniu rachunków okazało się, że na koncie emerytki pozostało niespełna 700 zł. Ile dni kobieta musiałaby przeżyć za te pieniądze? Jaką część tej kwoty musiałaby wydać na leki? Tego nie wiemy, wiemy natomiast, że gest Buczooo z kanału „Hi_5” bardzo ją poruszył…

Youtuber pomógł schorowanej emerytce

Kolejki do lekarza, głodowa emerytura, samotność — to rzeczywistość tysięcy polskich emerytów. Podczas gdy inflacja szaleje, drożeją podstawowe produkty spożywcze oraz leki, opał kosztuje krocie, a i rachunki są coraz wyższe, czternasta emerytura nie wystarczy, żeby poprawić sytuację seniorów. Wielu z nich nie może liczyć na wsparcie ze strony rodziny. Z problemami zostają sami, próbując przetrwać kolejny miesiąc.

Buczooo, czyli Robert Buczyński z kanału „Hi_5” spotkał jedną z emerytek, które znalazły się w trudnym położeniu. Kobieta udała się na pocztę, żeby opłacić rachunki. Stała przy okienku, opierając się przy tym o kuli. Gdy seniorka uiściła podstawowe opłaty, na jej koncie zostało… 688 zł.

Youtuber usłyszał rozmowę seniorki z kasjerką. Niewiele myśląc zdobył się na poruszający gest. Buczooo wypłacił kilkaset złotych i wręczył pieniądze kobiecie.

Ja w tym miesiącu trochę więcej zarobiłem, dlatego chciałem się z Panią podzielić

– powiedział przy tym.

Seniorka była wyraźnie zakłopotana i zmieszana. Na początku wzbraniała się i nie chciała przyjąć tych pieniędzy. W końcu przyjęła jednak ten niespodziewany prezent.

Kochane dziecko

– powiedziała.

W oczach seniorki pojawiły się łzy.

„Dobro zawsze wraca”

Buczooo zamieścił na TikToku krótki filmik, na którym zarejestrował te sceny. Poruszyły one wielu internautów. Nagranie zdobyło tysiące polubień, udostępnień i komentarzy.

Dobro zawsze wraca

No i ryczę

– piszą internauci.

@hi_5_youtube Kochajmy się, bo nie warto inaczej 💛 #hi_5 #poland #people ♬ Tell Me Why I’m Waiting – Timmies/Shiloh

Być może Buczooo chciał, żeby zrobiło się o nim głośno. Być może jego intencje nie były do końca szczere. Krytycy mogą stwierdzić, że youtuber mógł przecież pomóc seniorce bez nagrywania tych scen i publikowania ich w sieci. Ale jeśli youtuberzy i influencerzy mogą do czegoś wykorzystać swoją popularność, to dlaczego nie mieliby tego robić właśnie w taki sposób? To krótkie nagranie ma jedno ważne przesłanie — warto sobie pomagać i warto mieć trochę więcej empatii wobec drugiego człowieka. Przy okazji nasuwa się jedno ważne pytanie — ilu polskich emerytów jest w podobnej sytuacji?

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij