×

Zamiast uprawiać seks z partnerem, robi to z robotem. W 100% zastępuje jej mężczyznę

Nasz świat ciągle się zmienia. Dzięki rozwojowi technologicznemu, nasze codzienne funkcjonowanie również ulega wielu przeobrażeniom. Jeszcze 1 000 lat temu nawet nie przypuszczano, że dwie osoby z odległych zakątków świata, będą mogły ze sobą rozmawiać i widzieć się o każdej porze dnia i nocy. Podróże samolotem, Internet, smartfony, laptopy, tablety i różnego rodzaju gadżety – tak właśnie wygląda nasza rzeczywistość.

I choć może to wręcz przerażać, trudno wyobrazić sobie życie bez tych nowinek. Co więcej, nauka ciągle się rozwija i co jakiś czas powstają nowe projekty. Niektóre z nich mogą szokować, tak jak roboty „do seksu”, nad którymi pracuje Matt McMullen w Abyss Creations, LLC.

Lalka RealDoll

Źródło: youtube.com / The Documentary Network

Zanim przejdziemy do seks-robotów, nie sposób nie wspomnieć o RealDoll – pierwszej pełnowymiarowej silikonowej lalce, która dokładnie odzwierciedla ludzką budowę ciała. RealDoll została stworzona przez Matt’a McMullen’a i jest produkowana przez Abyss Creations, LLC na obrzeżach San Diego. I tak, faktycznie można uprawiać z nią seks.

Według informacji umieszczonych na stronie internetowej RealDoll.com seks z lalką wygląda tak:

„Podczas stosunku z RealDoll, wnętrze lalki zapewnia silny efekt ssania. Jest on najsilniejszy w jej ustach. Niektórzy użytkownicy przeżywają intensywne orgazmy z powodu tej konkretnej funkcji.”

RealDoll obecnie kosztuje ponad $5 000. Dostępne są również wersje męskie i transseksualne.

Wejdźmy do środka Abyss Creations…

Źródło: youtube.com / Fusion

Oto Matt McMullen w swojej fabryce w San Marcos, w Kalifornii. Większość lalek sprzedawana jest na rynku krajowym, także z przyczyn nie związanych z seksem. Są wykorzystywane m.in. w świecie fotografii i kryminalistyki. Za dodatkową opłatą można zmieniać wygląd lalek, ale uprzedzając pytania – nie można tworzyć lalek na wzór wybranej osoby bez jej zgody.

McMullen planuje zwiększyć doświadczenia korzystania z lalek, wykorzystując do tego sztuczną inteligencję w projekcie, który nazywa „Realbotix”. Czyli oprócz możliwości personalizowania wyglądu lalki, będzie można personalizować jej osobowość.

Robotyka i sztuczna inteligencja

Źródło: youtube.com / The New York Times

Klient będzie mógł wybrać cechy osobowości, które do niego przemawiają. Co więcej, bot będzie w stanie uczyć się od swojego właściciela i rozwijać.

Zachowanie bota vs. zachowanie człowieka

Źródło: youtube.com / Fusion

W rozmowie z Fusion zapytano McMullen’a o zagrożenia związane z możliwością zastąpienia prawdziwych ludzi lalkami.

„Nie sądzę, że lalka może zastąpić człowieka, ale prawdopodobnie istnieją przypadki ludzi, którzy albo z wyboru lub przez okoliczności, nie mogą liczyć na prawdziwy związek. I w takich przypadkach, być może lalka będzie 'zamiennikiem'. Ale nie uważam jednocześnie, że jest w tym coś złego”

McMullen wierzy także w tworzenie nieco nierealistycznych lalek, aby zapobiegać przypadkom niepokoju czy obrzydzenia wobec produktu komputerowego, takiego jak robot, który za bardzo przypomina człowieka.

Jednak są również sceptycy… Więcej informacji znajdziesz na następnej stronie.

Może Cię zainteresować

zamknij