×

Czy seks na pierwszej randce to dobry pomysł? Zdania na ten temat są bardzo podzielone

Czy zapoczątkowanie znajomości w łóżku z góry skazuje ją na porażkę? Na to pytanie nie ma jednoznaczniej odpowiedzi. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że znajdziemy wśród nas pary, które już na pierwszym spotkaniu dały się ponieść emocjom i nie obeszły się smakiem, a mimo to wciąż są szczęśliwe. Oczywiście, nie jest to regułą, bo w niektórych przypadkach skończyło się to totalną porażką, o której oboje jak najszybciej woleliby zapomnieć. Niestety, na ratowanie relacji często jest już wtedy za późno.

Oto kilka możliwych scenariuszy, które mogą pojawić się na pierwszej randce, gdzie punktem kulminacyjnym był seks.

On chce, a ona nie

Scenariusz, którego chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Mężczyźni czują się łowcami, a zdobywanie to coś, co mają zapisane w genach. Oczywiście, ma to przełożenie również na ich życie seksualne – podczas gdy większość kobiet potrzebuje zbliżenia i uczucia od drugiej osoby, mężczyźni zdecydowanie bardziej wolą konkrety.

Ona chce, a on nie

Flickr

Powyższa zasada może działać również w drugą stronę: ona chce, a on… niekoniecznie! Okazuje się, że nie tylko mężczyźni myślą tylko o jednym. Wiele pań dosłownie marzy o mężczyznach, którzy oddaliby się im już na pierwszej randce.

„To jest silniejsze ode mnie”

Wyznajesz zasadę, że nie idziesz do łóżka z osobą, której dobrze nie poznasz? Jesteś zdania, że związek należy budować małymi kroczkami, a seks to wisienka na torcie, na którą przyjdzie czas w przyszłości? Pamiętasz o tych wszystkich zasadach, których tak bardzo próbowałeś się trzymać, jednak kiedy ją spotykasz, coś jakby pryska… Zaczynasz się zastanawiać „jakby to było”, „podnieca Cię jej ciało” i z każdą kolejną minutą zapominasz o zasadach, których tak bardzo miałeś się trzymać, aż w końcu ulegasz pokusie! Co jest tego następstwem? Taki scenariusz może mieć dwa zakończenia – szczęśliwe i wręcz odwrotnie. Podczas gdy jedni totalnie się w sobie zakochają, a seks sprawi, że nie będą widzieć bez siebie życia, dla innych to tylko kolejna „przygoda”, a kolejnych totalna porażka. Czy było warto? Odpowiedź na to pytanie najczęściej dostajemy dopiero po pewnym czasie…

Stało się. Co dalej?

Pixabay

Możliwości zakończenia pierwszej randki jest kilka. Jedną z nich jest z pewnością wspólnie spędzona noc i seks. Nasuwa się jednak jedno pytanie – co zrobić, kiedy już doszło do zbliżenia, a rano budzimy się w jednym łóżku z osobą, którą przecież nie tak dawno poznaliśmy?

Niektórzy wychodzą i na tym się kończy. Wtedy może nie warto nikogo zatrzymywać. Chociaż z drugiej strony bardzo możliwe, że zaproponowanie piżamy, szczoteczki do zębów czy właśnie wspólnego śniadania pomoże nam oswoić tę dosyć niezręczną sytuację. Chodzi o to, że jeśli jednego dnia podejmujemy dojrzałą decyzję, to drugiego dnia warto odważyć się na to samo – mówi Wojciech S. w wywiadzie dla Sympatia.pl.

Może Cię zainteresować