×

10 staromodnych wskazówek związanych z randkami, które zdecydowanie powinny wrócić. Szyk i klasa!

Większość z nas jest zbyt młoda, aby wiedzieć coś więcej o staroświeckich zwyczajach randkowych. Jeśli jednak widziałeś stare filmy, wiesz, że mężczyźni zwykli przychodzić na spotkanie z kwiatami, po wyjściu z restauracji zawsze otwierali drzwi, a do tego chodzili zawsze w garniturach. A co gdyby te maniery z przeszłości wróciły? Jak wyglądałyby randki?

1. Odbierania spod drzwi domu

Jak to wygląda teraz? Zapewne słyszysz: „No podjechałem. Możesz schodzić”. No coż… Kiedyś odbywało się wszystko zupełnie inaczej. Mężczyzna podchodził pod drzwi ukochanej, a później otwierał jej drzwi do samochodu. To wyjątkowe i naprawdę niepowtarzalne.

2. Kwiaty na przywitanie

To bardzo miły sposób na okazywanie uczuć. Drobny prezent w postaci kwiatów powoduje, że kobieta będzie myśleć o Tobie ciepło i na długo zapamięta taki gest. Można zamienić to także na owoce czy czekoladki.

3. Schludne ubranie na randkę

Nie chodzi wcale, aby zakładać coś bardzo formalnego, ale istotne jest założenie schludnego odzienia, w którym wygląda się naprawdę dobrze. I absolutnie nie oszczędzaj ubrań w nadziei, że przydadzą się na lepszą okazję. Nie rób tego!

4. Po prostu zaproś na randkę!

Nie możesz liczy na to, że to kobieta ma powiedzieć o tym, że ma ochotę pójść z Tobą do restauracji lub do parku. Najważniejsza jest pewność siebie, a kiedyś dżentelmenom tego nie brakowało.

5. Przedstawiaj swoją osobę towarzyszącą innym

Jeśli jesteś na randce i podejdzie do Ciebie ktoś znajomy, nie zapomnij przedstawić tej osoby swojej towarzyszce. Jeśli tego nie zrobisz, będzie to bardzo nieeleganckie.

6. Nie oczekuj seksu

Flirt nie oznacza, że druga osoba daje przyzwolenie na tego typu zbliżenia. Zawsze szanuj osobę, z którą się wybierasz na randkę, bo pierwsze wrażenie da się zrobić zawsze tylko jeden raz.

7. Odłóż telefon komórkowy

To nie jest nic miłego, gdy siedzisz w czyimś towarzystwie i nie robisz nic więcej tylko wpatrujesz się w ekran telefonu. Możesz być pewny, że żadna kobieta nie będzie Tobą zainteresowana, gdy w ten sposób będziesz się zachowywać.

8. Komplementuj, pokazuj troskę i zawsze zapytaj, jak minęła randka

Jeśli odwieziesz kobietę do domu i nawet nie zapytasz się, jak się czuje i jak się bawiła w Twoim towarzystwie, jest to mocno nie na miejscu. Nie wstydź się tego, że zostaniesz żle odebrany. Rób tak, jak podpowiada Ci serce, ale mając na uwadze dobro drugiej osoby.

Może Cię zainteresować

zamknij