×

Od lat mieszkała obok starszej kobiety. Gdy w końcu weszła do jej mieszkania, przeszły ją ciarki

Lucy Ashen z Fulham mieszkała w tym samym miejscu przez całe swoje życie. Znała sąsiadów poza jedną panią. Kilka razy próbowała z nią porozmawiać, ale starsza kobieta nie otwierała jej drzwi. Wiedziała, że żyje w złych warunkach, ale Lucy nie zdawała sobie sprawy, że jest aż tak źle.

Po latach w końcu udało się jej wejść do środka. Widok, który tam zastała, łamał serce

Przypadkiem starsza pani zatrzasnęła drzwi i nie miała jak wejść do swojego mieszkania, dlatego o pomoc poprosiła Lucy. Wczołgała się przez okno do jej mieszkania i wtedy zobaczyła, jak żyje sąsiadka.

Mieszkanie było brudne, a w lodówce nie było jedzenia

Z tego, co udało jej się ustalić, staruszka nie brała porządnego prysznica od 13 lat. Lucy nie mogła sobie wyobrazić, że za ścianą, ktoś mieszka w takiej nędzy. Na Facebooku podzieliła się postem, w którym opisała dokładnie całą historię. Liczyła, że ktoś będzie równie empatyczny i pomoże jej stworzyć dla sąsiadki przytulne mieszkanie.

Jeszcze 10 dni temu moja starsza sąsiadka żyła w nieopisanym brudzie i nędzy. Nie było jedzenia, ubrania były brudne, nikt nie mógł jej pomóc. Kobieta skończyła w samotności bez żadnej bliskiej osoby u boku. W ciągu ostatnich kilku lat, wielokrotnie próbowałam wejść do mieszkania, ale starsza pani na pewno się wstydziła… A ja nie zdawałam sobie sprawy, że tak wygląda jej życie. To, co zobaczyłam, zostanie ze mną na zawsze. Nikt nie powinien tak żyć. Każdy z nas powinien mieć godne życie i kochające osoby u boku. Dlatego nie wstydzę się prosić Was o pomoc. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami pomożemy tej biednej kobiecie.

Reakcja ludzie była fenomenalna! W ciągu 24 godzin kupiła większość rzeczy z listy tych najpotrzebniejszych.

Sprzątanie zajęło mi około 60 godzin, ale to nie było ważne. Cieszyłam się, że w 11 dni mieszkanie starszej pani zmieniło się nie do poznania. Dzięki uprzejmości i wspaniałomyślności ludzi, którzy przekazali przedmioty, udało mi się przekształcić brudne mieszkanie w cudowny i ciepły dom. Moja sąsiadka ma wszystko to, co powinien mieć każdy z nas. W końcu ma łóżko (wcześniej spała na podłodze), czyste ubrania, meble, świeżą pościel i nowych przyjaciół. Uratowaliśmy ją od poniżającego życia i odzyskaliśmy jej godność. Resztę życia w końcu ma takie, na jaką zasługuje.

Lucy czuje ogromną radość i dumę, że nie tylko pomogli obcy ludzie, ale i jej dzieci, którym pokazała, jak bardzo liczy się szacunek do starszych osób.

Może Cię zainteresować

zamknij