×

Ktoś wysłał do siedziby Facebooka śmiertelną truciznę. Ewakuowano jeden z budynków

Do bardzo niepokojącego zdarzenia doszło wczoraj w siedzibie Facebooka w Menlo Park w Kalifornii. Do pomieszczenia na pocztę trafiła bowiem przesyłka z sarinem – silnym, toksycznym związkiem chemicznym. Paczkę na szczęście wykrył zainstalowany system alarmowy, który maszynowo sprawdza wszystkie przesyłki pod kątem niebezpiecznych substancji. Informację o zawartości sarinu w poniedziałkowej przesyłce potwierdziła straż pożarna.

Dwie osoby trafiły na badania

W związku z niepokojącym incydentem na badania kontrolne trafiły dwie osoby, które mogły być narażone na kontakt z niebezpiecznym związkiem chemicznym. W celach bezpieczeństwa ewakuowano również jeden z budynków.

Sarin. Co to takiego?

Sarin to mocno toksyczny związek chemiczny, który jest stosowany m.in. jako bojowy środek trujący zaliczany do grupy środków paralityczno-drgawkowych. Potrafi być szczególnie niebezpieczny w temperaturze pokojowej, gdzie posiada wysoką prężność pary. Do organizmu przenika zarówno przez drogi oddechowe jak i przez skórę, a jakby tego było mało, wystarczy zaledwie kilkanaście miligramów związku, aby w ciągu kilku minut doprowadzić do śmierci człowieka. Osoby, które z kolei zatrują się sarinem, muszą być przygotowane na bardzo długi okres leczenia.

Czyżby komuś Facebook aż tak bardzo zaszedł za skórę i ktoś postanowił się zemścić na jego pracownikach?

Może Cię zainteresować

zamknij