×

Facebook zmieni nazwę?! Sensacyjne doniesienia na temat internetowego giganta

Facebook zmieni nazwę?! Sensacyjne wieści przekazał amerykański portal „The Verge”. Zmiany ma ogłosić sam Mark Zuckerberg. I to już w przyszłym tygodniu.

10 tys. miejsc pracy w UE

Gdy następuje awaria Facebooka, w wyniku której użytkownicy przez kilka godzin nie mogą korzystać z serwisu społecznościowego, jest to wydarzenie, o którym mówi się w światowych mediach. Już samo to świadczy o tym, jakie imperium udało się zbudować Zuckerbergowi. Ale na tym z pewnością nie koniec.

Gigant chce stworzyć metawersum, które będzie działać na styku prawdziwej, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Według portalu dobreprogramy.pl, w metaverse ludzie mogą ze sobą grać, pracować i komunikować się w pełni wirtualnym środowisku.

Facebook zmieni nazwę
Facebook

Ale wcielenie tak ambitnych planów w życie, wymaga zatrudnienia rzeszy ludzi. W związku z tym Facebook zatrudni aż 10 tys. osób z terenu UE, w tym z Polski.

Jako że rozpoczynamy podróż w celu wprowadzenia metaverse do życia, zapotrzebowanie na wysoko wyspecjalizowanych inżynierów jest jednym z najpilniejszych priorytetów Facebooka. Rekruterzy Facebooka poszukują pracowników do pracy w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Holandii i Irlandii.

– poinformowano we wpisie na blogu Nicka Clegga, wiceprezesa ds. globalnych, oraz Javiera Olivana, wiceprezesa ds. produktów centralnych.

Wygląda na to, że wcielenie tego planu w życie wymaga kolejnej rewolucyjnej zmiany – nowej nazwy dla światowego giganta.

Facebook zmieni nazwę?!

Według doniesień „The Verge”, historyczna zmiana ma nastąpić już w przyszłym tygodniu! Jednak nie będzie ona dotyczyć samego serwisu społecznościowego, a całego przedsiębiorstwa, które (oprócz Facebooka) skupia marki takie jak: serwis Instagram, komunikatory WhatsApp oraz Messenger, a także Giphy, Oculus czy Mapillary. Przypomnijmy: cała grupa, której Mark Zuckerberg jest właścicielem, nosi nazwę Facebook.

Facebook zmieni nazwę
Twitter

Zmianę nazwy prawdopodobnie ogłosi Mark Zuckerberg podczas dorocznej konferencji firmy 28 października. Trwają spekulacje na temat tego, jakiej nazwy możemy się spodziewać. Najczęściej pojawia się sugestia, że nowa nazwa może mieć coś wspólnego z rozwijaną przez Facebooka platformą gier VR „Horizon” (niedawno Facebook zmodyfikował nazwę platformy na „Horizon Worlds”).

Na razie rzecznik giganta nie odniósł się do tych doniesień. Oczekiwania są spore, ponieważ firma próbuje ratować swój wizerunek. Co z tego wyniknie?

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij