×

To jedno z najbardziej okrutnych morderstw w historii. Mężczyźnie grozi kara śmierci

Okrucieństwo, którego dopuścili się 46-letni Jacob Sullivan i 44-letnia Sara Packer, przeraziło nawet najbardziej doświadczonych śledczych. Para została bowiem oskarżona o porwanie, zgwałcenie, zabicie i poćwiartowanie adoptowanej, 14-letniej dziewczynki, Grace Packer. Do ataku doszło w 2016 roku w domu pary w Allentown w amerykańskim stanie Pensylwania.

Życie pary

Sara Packer wiodła normalne życie. Kobieta pracowała jako doradca adopcyjny. W związku ze swoimi obowiązkami, wraz z mężem Davidem opiekowała się wieloma dziećmi. Wszystko zmieniło się, kiedy w 2010 roku mężczyzna został aresztowany pod zarzutem napaści seksualnej na Grace Packer i drugą, 15-letnią adoptowaną córkę. W wyniku zdarzenia Sara straciła posadę.

Zaginięcie Grace Packer

Sześć lat później 14-letnia Grace Packer nagle zniknęła bez śladu. Nikt nie wiedział, co stało się z nastolatką. Do czasu… Mrożąca krew w żyłach prawda wyszła na jaw dopiero jakiś czas temu. Dziś już wiadomo, że Grace została zamordowana w jeden najbardziej okrutny z możliwych sposobów.

Przerażające szczegóły zbrodni

Horror miał rozegrać się w domu w Richland Township, gdzie Sara mieszkała wraz ze swoim nowym partnerem, Jacobem Sullivanem. Pewnego dnia mężczyzna nie wytrzymał i zaatakował 14-latkę na strychu, odurzył ją narkotykami, a na końcu zgwałcił. Jakby tego było mało, wszystkiemu przyglądała się matka zastępcza Sary. Wycieńczoną, związaną i zakneblowaną dziewczynę pozostawili na rozgrzanym od słońca poddaszu.

BUCKS COUNTY DISTRICT ATTORNEY’S OFFICE

Śmierć nastolatki

Następnego dnia Jacob wrócił do nastolatki, aby sprawdzić czy wciąż oddycha. Kiedy okazało się, że tak, bez najmniejszych skrupułów udusił swoją ofiarę, po czym poćwiartował jej ciało i ukrył w kociej kuwecie, którą wywiózł lasu w hrabstwie Luzerne i porzucił. 

W październiku 2016 roku zwłoki nastolatki odnaleźli myśliwi

Od tego momentu o straszliwej zbrodni zrobiło się bardzo głośno. Wieść o tym, że ciało dziewczynki zostało odnalezione, przytłoczyła Sarę i Jacoba do tego stopnia, że postanowili odebrać sobie życie poprzez przedawkowanie środków odurzających. Prawdopodobnie by im się to udało, gdyby nie interwencja współlokatora, który w ostatniej chwili wezwał pomoc. Kiedy para doszła do siebie, stanęła przed sądem. Proces w ich sprawie rozpoczął się 19 lutego bieżącego roku.

MICHAEL BRYANT / STAFF

Wyrok dla zwyrodnialców

Mężczyzna z Doylestown przyznał, że porwał, zgwałcił, zabił i poćwiartował adoptowaną Grace Packer. Na pytanie, dlaczego dopuścił się tak okrutnej zbrodni, odpowiedział krótko, że to „była tylko dziwna fantazja”. Zwyrodnialcowi grozi kara śmierci, która jest w Pensylwanii wykonywana poprzez zastrzyk z trucizną. Sąd podjął również odpowiednie działania w kierunku Sary Packer, która widząc karygodne zachowanie Jacoba, nie podjęła żadnych działań. Kobieta ma przyznać się do winy w zamian za dożywocie.

Prokuratura nie ma wątpliwości co do tego, że ostatnie godziny życia Sary były potworną męczarnią i najbardziej traumatycznym przeżyciem, jakiego mogła doświadczyć…

Polecane

Może Cię zainteresować