×

Santiago Llorente nie żyje! Zmarł z powodu choroby wywołanej przez koronawirusa

Santiago Llorente nie żyje. Jak donoszą hiszpańskie media, zmarł z powodu choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa. Miał 61 lat.

Santiago Llorente nie żyje

Były hiszpański biegacz Santiago Llorente zmarł na COVID-19 w wieku 61 lat. O jego śmierci poinformowało Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics.

Llorente wygrał srebro na Pucharze Świata U20 Cross w Düsseldorfie w 1977 roku i był jednym z najlepszych biegaczy w swoim kraju w latach 80-tych.

Po aktywnej karierze, pracował między innymi jako fizjoterapeuta dla hiszpańskich sportowców krajowych, a także nadzorował portugalskiego rekordzistę Europy na 100 metrów, Francisa Obikwelu.

Jak napisał w mediach społecznościowych Raul Chapado, będący prezesem hiszpańskiej federacji lekkoatletycznej:

Najgorsza wiadomość dnia, Santiago Llorente zmarł z powodu tego piep****ego wirusa. Został zwycięzcą Venta de Baños i mistrzem świata juniorów w Cross Country w 1977 roku. Nasze kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny oraz przyjaciół DEP.

Drugi taki przypadek

Santiago Llorente to druga hiszpańska postać sportowa, która zmarła w tym tygodniu na zakażenie koronawirusem. Kilka dni temu zmarł były prezes Realu Madryt. Lorenzo Sanz miał 76 lat.

Źródła: www.sport.pl, sport.radiozet.pl, sportowefakty.wp.pl, www.ran.de, www.sport.es
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować