×

Kolejna katastrofa lotnicza! Samolot runął na tereny mieszkalne tuż po starcie

W niedzielę, tj. 24 listopada wzbił się w powietrze samolot, który już minutę później zakończył swój lot. Niestety w wyniku zdarzenia ucierpiało wiele osób.

samolot runął na domy
Twitter

Samolot runął na domy

Samolot Dornier Do 228 należał do linii lotniczej Busy Bee. Wystartował w mieście Goma i miał lądować w Beni. Władze poinformowały, że samolot spadł na tereny mieszkalne. Z gruzów wydobywano ofiary. Zagraniczne media donoszą, że co najmniej 26 osób poniosło śmierć.

Do tragedii doszło w mieście Goma we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. W chwili startu na pokładzie samolotu było 17 pasażerów oraz dwóch członków załogi. Wiadomo już, że część z nich zginęła. Do tej pory nie ustalono dokładnie, ile osób było w budynkach mieszkalnych, gdy doszło do katastrofy.

BBC podzieliło się jedynie informacją:

Aż 4 członków jednej z rodzin nie żyje

samolot runął na domy
Twitter

To nie pierwszy raz

Niestety samoloty w Demokratycznej Republice Konga są w fatalnym stanie. W tym przypadku najprawdopodobniej zawiódł silnik. Brak wymaganych przeglądów oraz napraw prowadzi tam do regularnych katastrof lotniczych. Samoloty z tego rejonu nie są dopuszczone do latania na terenie unii europejskiej!

Kilka tygodni temu wojskowy samolot transportowy startujący z tego samego lotniska również się rozbił. Był to kurs z Gomy do stolicy Kinszasy. Maszyna nieoczekiwanie runęła na ziemię w prowincji Maniema. Zginęło wtedy osiem osób

Źródła: niezalezna.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować