Kategorie NewsyŚwiatŻycie

77-latek zadzwonił na policję mówiąc, że zabije siebie i żonę. Potem się rozłączył

Policjanci z Waszyngtonu odkryli zwłoki starszego małżeństwa. Śledczy podejrzewają że mają do czynienia z rozszerzonym samobójstwem. Notatki odnalezione w ich domu wskazują, że do tragedii doszło, ponieważ małżeństwa nie było stać na zapłacenie rachunków za leczenie kobiety.

Dramatyczny telefon

Do zdarzenia doszło w środę 7 sierpnia. Niedługo po 8 rano, 77-letni Brian Jones zadzwonił na policję mówiąc, że zamierza się zastrzelić i że funkcjonariusze znajdą ich w pierwszej sypialni. Po tych słowach zakończył połączenie.

77-latek zadzwonił na policję mówiąc, że zabije siebie i żonę. Potem się rozłączył
Facebook

Było już zbyt późno na pomoc

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli do domu małżeństwa razem z negocjatorem. Przez pół godziny próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną. Po tym czasie zdecydowali się sprawdzić sytuację w domu przy pomocy specjalnego robota z kamerą, ponieważ istniało ryzyko, że mężczyzna będzie strzelał do funkcjonariuszy. Dzięki transmisji odkryli, że Brian Jones i jego 76-letnia żona Patricia już nie żyją.

77-latek zadzwonił na policję mówiąc, że zabije siebie i żonę. Potem się rozłączył
Facebook

Przyczyną tragedii były rachunki za leczenie

Po odkryciu zwłok przy pomocy kamery, policjanci zdecydowali się wejść do mieszkania. Odkryli kilkanaście notatek dokładnie opisujących chorobę 76-latki oraz problem małżeństwa z zapłaceniem wysokich rachunków za leczenie. To właśnie dlatego mieli zdecydować się na ten dramatyczny krok. Śledczy podejrzewają, że kobieta została zastrzelona przez męża, natomiast 77-latek popełnił samobójstwo. Sprawę skomentował szeryf lokalnej policji:

To okropne, że ktokolwiek z naszych starszych obywateli znalazł się w tak tragicznej sytuacji, że był pewny, że morderstwo i samobójstwo to jedyne wyjście z sytuacji. Zawsze jesteśmy gotowi im pomóc. Nie możemy rozwiązać wszystkich ich problemów dotyczących zdrowia, ale możemy pomóc im przeczekać aż nadejdą lepsze dni