×

Nostalgiczna podróż do dzieciństwa. 10 rzeczy, które uwielbialiśmy

Czas niestety biegnie do przodu i ani się obejrzeliśmy, jesteśmy dorosłymi. Zapraszamy was do podróży dzieciństwa w nostalgicznych latach 90 z pomocą zabawek, programów czy przedmiotów, które zajmowały nam czas za młodu.

Kwejk

Nostalgiczne lata 90

Już niedługo 2020 rok i kolejne wyzwania na Nowy Rok. Warto jednak czasem wspominać jak to kiedyś było nie mieć obowiązków i większych problemów. Ci którzy mieli dzieciństwo w latach 90 zapewne nie pamiętają, że był to rok przełomowy nie tylko dla Polski. Po wielu latach uwolniliśmy się z zamkniętego rynku i otworzyliśmy się na wiele nowych produktów z zagranicy. To wtedy następuje rewolucja w dziedzinie zabawek, prasy czy komputeryzacji całego kraju. Zobaczmy więc co sprawiało, że nasze dzieciństwo było tak wyjątkowe!

#1 Podstawy przedsiębiorczości uczyliśmy się na karteczkach. Wartość poszczególnych modeli była subiektywna, jednak zdarzały się białe kruki!

Nostalgiczne lata 90
Instagram

#2 Wielu z nas nie mogło mieć wymarzonego zwierzaka lub chciało go zabierać do szkoły. Dlatego mieliśmy nasze Tamagotchi. Ile stworków zagłodziliście?

Nostalgiczne lata 90
Instagram

#3 Chipsy były nieodłącznym elementem przerwy w szkole i źródłem kolekcjonerskich przedmiotów. Praktycznie każda popularna marka popkulturowa wylądowała na tazosach – Pokemony, Star Wars czy Dragon Ball.

Nostalgiczne lata 90
Instagram

#4 Kultowy Pegasus zagościł w wielu polskich domach i był alternatywą dla drogich wówczas, oryginalnych konsoli. Sam Pegasus był kopią Famicom japońskiej konsoli do gier.

Nostalgiczne lata 90
Picuki

#5 Kultowe czasopisma w tym Bravo. Z najciekawszych rzeczy wygrywała rubryka, gdzie czytelnicy zadawali pytania. Dominującym tematem był seks i dorastanie. Nie brakowało też niezwykle głupich (?) pytań.

Nostalgiczne lata 90
Strefa Historii

#6 Kreskówki! Poranne śniadanie nie mogło się bez nich odbyć. Dragon Ball, W.I.T.C.H, Czarodziejka z Księżyca, Muminki, Zwariowane Melodie, Miś Uszatek. Lista jest przeogromna i każde z nas miało swoich faworytów!

Nostalgiczne lata 90
Kadry z kreskówek

#7 Stylowe obuwie tamtych lat. Adidasy, które świeciły, klapki z masażem czy nadmuchiwane obuwie sportowe. Kiedyś to był design obuwia.

Nostalgiczne lata 90
Ebay

#8 Idole i wschodzące gwiazdy muzyki POP o których zaczytywaliśmy się m.in w Bravo. A w ilu się podkochiwaliśmy! Dziś ich najsłynniejsze kawałki mogą niektórzy uznawać za kiczowate, ale… siedzą dalej w głowach. Prawda?

Nostalgiczne lata 90
Pinterest

#9 Może i nie wszystkich interesowała informatyka oraz komputery, ale dziś korzystamy z nich wszyscy. To właśnie w tych latach ciężkie, kanciaste maszyny pojawiły się w prywatnych domach. I pomyśleć, że dzisiejszy smartphone jest 50 razy mocniejszy od najdroższych ówcześnie komputerów.

Nostalgiczne lata 90
Muzeum PC

#10 Najważniejsze zostawiłem na koniec. Oczywiście chodzi o wspomnienia, bo żadne z tych gadżetów nie mógłby ich zastąpić! Pierwsze przyjaźnie, przygody szkolne oraz wszelkie radości i smutki. Bez nich nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy teraz. Warto więc pielęgnować wspomnienia,
bo są więcej warte niż wszystkie przedmioty na tej liście.

Nostalgiczne lata 90
Pixabay

A wy jak wspominacie tamte czasy? Dawniej było lepiej a może gorzej? Czy warto tak narzekać na dzisiejsze, inne podejście do życia i rozrywki?

Nostalgiczne lata 90
Imgflip

Fotografie: Instagram, Imgflip

Może Cię zainteresować

zamknij