×

Dziś zbierze się rządowy sztab kryzysowy! Powód: rekordowa liczba zakażeń

Rządowy sztab kryzysowy jeszcze dziś podejmie decyzję w sprawie rekordowej liczby zakażeń. Czy to oznacza, że powrócą restrykcyjne obostrzenia?

Padł kolejny rekord zakażeń

Od ponad tygodnia obserwuje się wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. W czwartek (30 lipca) odnotowano 615 nowych przypadków zachorowań. Natomiast dzisiaj liczba ta wyniosła 657. Wciąż najtrudniejsza sytuacja panuje na Śląsku, w Małopolsce i na Mazowszu.

Organy sanitarne wykrywają coraz więcej nowych ognisk. Zakażenia pojawiają się już w każdym polskim województwie.

Rządowy sztab kryzysowy

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju postanowiono jeszcze dzisiaj zwołać rządowy sztab kryzysowy. Jak przekazał rzecznik rządu, spotkanie rozpocznie się po południu.

O 13:00 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematy: podsumowanie działań w zakresie identyfikacji ognisk zachorowań w kraju, ocena ryzyka zakażeń w związku z powrotami do Polski z innych państw, stan realizacji poszczególnych zaleceń epidemicznych.

– przekazał na Twitterze Piotr Müller.

Wczoraj (30 lipca) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński był gościem TVN24. W czasie rozmowy polityk oznajmił, że jeżeli sytuacja epidemiologiczna w kraju wciąż będzie się pogarszać, to „jesteśmy gotowi wprowadzić ograniczenia, jeżeli chodzi o loty”. Możliwe też, że powróci obowiązkowa kwarantanna dla osób wracających do Polski.

Wczoraj z urlopu w trybie pilnym wrócił minister zdrowia Łukasz Szumowski

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.tvp.info
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij