×

Rząd stawia ultimatum. „Od tego zależy, czy wprowadzimy lockdown”

Rząd postawił ultimatum. Jeśli podany przez rządzących warunek nie zostanie spełniony przez społeczeństwo, czeka nas drugi lockdown. Znów nie będzie można przemieszczać się po Polsce, a gospodarkę czekają poważne problemy. Co możemy zrobić, aby tego uniknąć?

Rząd postawił ultimatum

Epidemia koronawirusa w Polsce jest coraz większym problemem. Adam Niedzielski nie ma wątpliwości, że ze względu na stale powiększającą się ilość zakażeń oraz zgonów, konieczne będzie wprowadzenie pewnych zmian w obchodach Bożego Narodzenia. Niewykluczone, że już niebawem nastąpi drugi lockdown, który będzie zbliżony do tego z początku epidemii. Anonimowy rozmówca „Dziennika” przyznał, że w Rządzie mówi się już o tym, że jeśli do piątku tj. 31 października nie uda się zapanować nad epidemią, to prawdopodobnie niedługo później w kraju nastąpi pełny lockdown. Informator uważa, że obostrzenia w pierwszej kolejności dotkną szkoły.

To może być wysłanie całej oświaty na naukę zdalną czy zakaz poruszania się poza dojazdem do pracy.

Z kolei, Maciej Kotecki ze Stowarzyszenia „Przyszłość dla Gastronomii” twierdzi, że dalsze przedłużanie obostrzeń jest katastrofalne w skutkach dla wielu przedsiębiorców.

Z rynku może zniknąć nawet 30 proc. lokali.

Brak pomocy

Maciej Kotecki uważa, że restauracje powinny otrzymać wsparcie ze strony Rządu. Jego zdaniem, spora część lokali do tej pory nie odrobiła strat z wiosny.

Dociążały ich obostrzenia sanitarne, a potem także ograniczenia związane z funkcjonowaniem żółtych i czerwonych stref.

Szef KPRM Michał Dworczyk w poniedziałek powiedział, że nie powinniśmy na razie spekulować na temat tego, co wydarzy się w przyszłości. Codziennie mają miejsce spotkania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Staramy się uniknąć lockdownu, na ten moment nie ma żadnych decyzji o nowych przepisach. Codziennie monitorujemy sytuację, patrzymy czy wcześniej wprowadzane obostrzenia przyniosły pozytywne skutki i czy ewentualnie nie trzeba podejmować nowych kroków. Na ten moment nie ma żadnych decyzji o nowych przepisach.

Dworczyk zdradził, że Rząd wciąż wierzy w to, że obecne obostrzenia okażą się wystarczające.

Staramy się absolutnie uniknąć lockdownu, mamy nadzieję, że dotychczasowe rozwiązania pozwolą wypłaszczyć tę krzywą zachorowań.

Fotografie: Twitter, www.flickr.com

Może Cię zainteresować

zamknij