×

Na ulicy zobaczył ciężarną narkomankę. Jeszcze nie wiedział, że jej los nie będzie mu obojętny

Ryan Holets jest przykładnym policjantem i dzielnym mężczyzną. Któregoś razu został wezwany do włamania do sklepu spożywczego. Okazało się, że tego dnia, odmieni się nie tylko jego los. Ryan uratował życie nienarodzonego dziecka.

Rutynowe działania okazały się zbawieniem

youtube.com

Kiedy oficer Holets opuszczał sklep, zauważył, że obok pobliskiego muru, znajdują się dwie osoby. Para siedziała na ziemi, a to co robili wstrząsnęło funkcjonariuszem policji. Tuż obok ruchliwej ulicy znajdowała się kobieta, która wstrzykiwała sobie heroinę. Na dodatek tego wszystkiego, była w ciąży! Policjant postanowił włączyć ukrytą kamerę i podejść do narkomanów.

Okazało się, że para była bezdomna i mieszkała w namiocie postawionym w krzakach obok autostrady.

Przyszła mama to uzależniona od metaamfetaminy oraz heroiny, 35-letnia Crystal Champ. Kobieta z nałogiem związana jest jeszcze od czasów nastoletnich. Wiedziała, że jej zachowanie źle wpłynie na jej dziecko, lecz nie potrafiła sobie poradzić z używkami.

Narkotyki wciąż do mnie wracają i rujnują mi życie.

youtube.com

Początkowo Ryan odpowiedział, na historię kobiety, tak jak zrobiłaby każda osoba – nakrzyczał na kobietę i powiedział, że krzywdzi swoje dziecko i może doprowadzić do jego zabójstwa. Nagle Crystal zaczęła płakać. Kiedy dowiedziała się o ciąży, nie chciała usuwać dziecka, jednak wiedziała, że nie zapewni mu odpowiedniej opieki. Nie widziała żadnego innego rozwiązania, jak oddanie dziecka do adopcji. Chciała jak najlepiej dla jeszcze nienarodzonej córeczki, a życie takie jak jej byłoby dla niej ciosem.

Policjant, jako osoba religijna wiedział, że może zrobić tylko jedno.

Historia kobiety bardzo go poruszyła i po krótkim namyśle zdecydował się na pomoc Crystal.

Czułem, że Bóg mówi mi, że mogę zaadoptować to dziecko. Mogę jej pomóc.

Nagle wyciągnął zdjęcie swojej żony i czwórki dzieci, w tym 10-miesięcznego synka, a następnie powiedział Crystal, że zaopiekuje się jej córeczką, gdy tylko ta przyjdzie na świat. Kobieta nie mogła w to uwierzyć, wciąż płakała, lecz tym razem ze szczęścia.

Nadzieja i szczeście

youtube.com

Ryan musiał powiedzieć żonie o swoim postanowieniu, na szczęście, gdy opowiedział ukochanej o całym zajściu, ta bez zastanowienia wiedziała co powinni zrobić. Para zastanawiała się nad adopcją jednak chciała poczekać, aż ich najmłodszy synek trochę podrośnie. Rebecca i Ryan wiedzieli, że ich dom będzie najlepszy dla dziecka Crystal.

youtube.com

Trzy tygodnie później kobieta urodziła prześliczną dziewczynkę, niestety ze względu na nałóg swojej biologicznej matki, noworodek urodził się uzależniony. Malutka spędziła wiele miesięcy pod czujnym okiem lekarzy, którzy musieli zająć się odwykiem dziecka. Ze względu na ciężki los nowo narodzonej, Ryan i Rebecca postanowili nazwać córeczkę Hope (Nadzieja). Biologiczna matka Hope od dwóch lat jest bezdomna, ale cieszy się, że jej dziecko zasługuje na to, czego sama nie mogła jej dać.

Musi mieć bezpieczne środowisko i stabilne życie. Być w stanie rosnąć, żyć bezpiecznie. Chciałabym, aby na tym świecie było więcej osób takich jak Ryan i jego rodzina.

Może Cię zainteresować