×

Popularne słodycze wycofane ze sklepu! GIS ostrzega, że mogą być niebezpieczne

Główny Inspektorat Sanitarny wydał decyzję o wycofaniu ze sprzedaży rurek waflowych. Występują one w trzech smakach: kakaowym, orzechowym i waniliowym. Na opakowaniach brakowało podstawowych informacji, które mogą przyczynić się do wywołania u niektórych osób reakcji alergicznej. O jakie rurki waflowe chodzi?

Kupiłeś te rurki? Zwróć je do sklepu!
Instagram

Nie jedzcie tych produktów, jeśli jesteście uczuleni

Producent nie przestrzegał dokładnych wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zabrakło w składzie kluczowego składnika, na który dużo osób jest uczulonych. Brak takiej informacji w niektórych przypadkach może doprowadzić nawet do tragedii. Zależy to od tego, jak mocno nasze ciało zareaguje na dany alergen.

Wielu alergików musiało wyeliminować całkowicie ten produkt ze swojej diety. Mowa tu o jajkach. Na wycofanym ze sprzedaży produkcie nie oznaczono, że rurki zawierają właśnie ten produkt.

O które wafelki chodzi?

Główny Inspektorat Sanitarny wydał decyzję o wycofaniu ze sprzedaży rurek waflowych, które były sprzedawane w sieci TK Maxx.

Jak podał GIS w ostrzeżeniu opublikowanym na stronie:

Dobrowolnemu wycofaniu podlegają wszystkie partie oznaczone numerami: od 9163 do 9274, jednocześnie oznaczone datami trwałości od 16 stycznia 2020 do 3 kwietnia 2020.

Dystrybutorem produktu jest TJX Poland sp. z o.o., który również zamieściła ogłoszenie w tej sprawie. Firma poinformowała, że wycofuje ze sprzedaży produkty marki Litaly, ponieważ zawierają one jaja, które nie zostały wymienione w liście składników na etykiecie produktu. Produkty te mogą być szkodliwe dla osób uczulonych na jaja. 

Jeżeli kupiłeś/kupiłaś jeden z powyższych produktów i cierpisz (lub członkowie Twojej rodziny cierpią) na alergię na jaja, nie spożywaj produktu i zwróć go do dowolnie wybranego sklepu TK Maxx

Wycofaniu podlegają:

  • rurki waflowe o smaku kakaowym LITALY, 400 g
  • rurki waflowe o smaku orzechowym LITALY, 400 g
  • rurki waflowe o smaku waniliowym LITALY, 400 g

Kupiliście te rurki i jesteście uczuleni? Zwróćcie je do sklepu!

Źródła: regiony.tvp.pl, gis.gov.pl, zdrowie.dziennik.pl
Fotografie: Instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij