×

Nadejdzie trzecia fala epidemii koronawirusa? Lekarze wydali ważne zalecenia

Koronawirus w Australii nieco odpuścił z końcem zimy. Jednak lekarze nie mają złudzeń co do trzeciej fali. W związku z tym wydali ważne zalecenie.

Koronawirus w Australii

Na wyspie kangurów pandemia nie zaatakowała w tak agresywny sposób jak w Europie. Wszystkich zanotowanych do dziś przypadków było 25 819, z czego ponad 21 503 zakażonych wyzdrowiało. Niestety nie obyło się bez ofiar śmiertelnych, których liczba sięgnęła 657 osób.

Jednakże pomimo dość łagodnego przejścia koronawirusa, australijscy lekarze apelują o rozwagę. Według nich koronawirus ma wkrótce znów zacząć się szerzyć wśród obywateli.

Koronawirus w Australii
Twitter

Ostrzeżenie dla alergików

Obecnie w Australii kończy się zima (rozpoczyna się w czerwcu i trwa do końca sierpnia) i lekarze obawiają się okresu wiosennego. Wówczas u alergików zacznie występować alergiczny nieżyt nosa, tzw. katar sienny. Jego objawy są bardzo podobne jak pierwsze oznaki COVID-19.

W rozmowie z ABC News wiceprzewodniczący stowarzyszenia lekarzy rodzinnych Midwest GP Network, Ian Taylor powiedział:

Normalnie radziłbym przyjmować leki przeciwhistaminowe, ale w tym roku, biorąc pod uwagę globalną pandemię, doradziłbym, żeby alergicy skontaktowali się ze swoim lekarzem.

Czym odróżnia się zakażenie koronawirusem od zwykłej alergii? Przede wszystkim nagłą, głęboką utratą węchu i smaku. Do tego dochodzi także kichanie seriami. Dlatego należy zwrócić uwagę na pierwsze objawy, aby zapobiec bezpodstawnym odwiedzinom w szpitalu.

Koronawirus w Australii
Twitter
Źródła: zdrowie.radiozet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij