×

Lidl wycofuje dziecięcy przysmak ze swoich sklepów. Zawiera produkt, który może szkodzić

Jeśli byliście niedawno na zakupach w sieciach Lidl to lepiej przejrzyjcie produkty. Sieć sklepów wydała oświadczenie i prosi o zwrot towaru!

Lidl wycofuje dziecięcy przysmak ze sklepów

Wszystko za sprawą błędu, który wkradł się w czasie produkcji. Przez złe oznaczenie alergicy mogą być zagrożeni! Dlatego dla dobra swoich klientów sieć wydała specjalnie oświadczenie na swojej stronie. Chodzi o lody „Häagen-Dazs“ o smaku Strawberry Cheesecake:

W wyniku pomyłki niektóre opakowania lodów „Häagen-Dazs“ o smaku Strawberry Cheesecake zostały opatrzone etykietą lodów „Häagen-Dazs“ o smaku Strawberries & Cream. Skutkiem tego jest błędna informacja dotycząca alergenów, to znaczy obecność glutenu nie została zadeklarowana. Klienci z nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu i zastosować się do komunikatu, ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem. Dla pozostałych osób (bez nietolerancji glutenu) artykuł nie stwarza ryzyka.

Sklep prosi także o zwrot produktów. Nie jest wymagany paragon:

Wycofywany artykuł lody „Häagen-Dazs“ o smaku Strawberry Cheesecake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.20 był sprzedawany w Lidl Polska. Zapraszamy do zwrotu artykułu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

Jeśli zakupiliście ten produkt i ktoś z waszych bliskich jest uczulony, to lepiej go oddać.

Źródła: pomorska.pl, tvn24bis.pl, kimjestesmy.lidl.pl
Fotografie: Twitter, Kim jesteśmy Lidl

Może Cię zainteresować