×

Popularny sok jabłkowy dla dzieci wycofany! Wykryto w nim ciała obce

Popularny sok jabłkowy dla dzieci wycofany ze sprzedaży w trybie natychmiastowym! Tak zdecydował Główny Inspektorat Sanitarny. Sok może być groźny dla zdrowia dziecka!

Popularny sok jabłkowy dla dzieci wycofany

Wydawać by się mogło, że produkty dla dzieci są bardzo dokładnie sprawdzane, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży. Niestety mimo to dochodzi do niepokojących sytuacji. Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował o wycofaniu ze sklepu popularnego soku jabłkowego Hipp 100 proc. dla dzieci od czwartego miesiąca życia. A to szczegóły produktu:

  • Nazwa produktu: HIPP 100% Słodkie Jabłka po 4 miesiącu 200 ml,
  • Numer partii: LA98967,
  • Data minimalnej trwałości: 31.10.2023,
  • wyprodukowano w UE dla HIPP Polska Sp. z o.o., ul. Giełdowa 1, 01-211 Warszawa.

GIS przestrzega: produktu nie należy spożywać!

Skarga konsumenta

Decyzję o wycofaniu produktu ze sprzedaży podjęto po skardze konsumenta. Wykonano badania, podczas których potwierdzono obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych.

W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w związku ze skargą konsumenta potwierdzono obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych w określonej poniżej partii produktu. Obecność ciał obcych w produkcie sprawia, że nie nadaje się on do spożycia przez ludzi

– przekazał GIS  w oficjalnym komunikacie.

Jak doszło do zanieczyszczenia partii soku? To próbują ustalić organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Firma HiPP Polska Sp. z o.o. zablokowała wydawanie produktów z magazynu. Rozpoczęto tez powiadamianie kontrahentów o konieczności zablokowania wspomnianego produktu.

Dziś informowaliśmy też o wycofaniu popularnych produktów spożywczych z sieci Rossmann. Produkty marki enerBio mogą zawierać alkaloidy tropanowe.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij