×

Rozwiązanie zaginięcia Madeleine McCann? Młoda kobieta twierdzi, że to ona

Rozwiązanie zaginięcia Madeleine McCann nigdy jeszcze nie było tak bliskie. W sieci pojawiła się dziewczyna, która twierdzi, że może być zaginioną przed laty 4-latką. Podobieństwo jest ogromne, ale czy to rzeczywiście może być ta sama osoba?

Zaginięcie Madeleine McCann

Sprawa zaginięcie Madeleine McCann, do którego doszło w 2007 roku to jedna z najbardziej intrygujących zagadek kryminalnych ostatnich lat. Pomimo tego, że policjanci są niemal pewni, że dziewczynka nie żyje, jej rodzice nadal nie tracą nadziei i wierzą w to, że pewnego dnia znów spotkają się z zaginioną przed laty córką.

Choć od zniknięcia dziewczynki minęło już 14 lat, sprawca nigdy nie został jednoznacznie określony. Głównym podejrzanym w śledztwie jest pochodzący z Niemiec, Christian B. Mężczyzna od lat przebywa w więzieniu, ale nigdy nie zdradził jakichkolwiek szczegółów rzekomego porwania bądź morderstwa.

W przyszłym tygodniu zaginiona Madeleine skończyłaby 18 lat. Od wielu lat funkcjonuje strona Find Madeleine, która powstała, aby pomóc w odnalezieniu zaginionej. Można na niej przeczytać poruszający apel rodziców dziewczynki.

Musimy wiedzieć, co stało się z naszą uroczą córką. Każdy maj jest ciężki – przypomnienie minionych lat, wspólnych lat utraconych lub skradzionych. W tym roku jest to szczególnie wzruszające, ponieważ powinniśmy świętować 18. urodziny Madeleine.

W jednym z najnowszych oświadczeń bliscy Madeleine wyznali, że w pogodzeniu się z nieprawdopodobną tragedią pomaga im wsparcie ze strony otoczenia.

Jesteśmy bardzo wdzięczni policji za nieustające wysiłki, mimo upływu lat wciąż otrzymujemy wiele pozytywnych słów i dobrych życzeń. To wszystko pomaga i za to jesteśmy naprawdę wdzięczni – dziękujemy.

Niestety rodzice są również narażeni na nieprzyjemności. Nie brakuje bowiem osób, które podejrzewają, że mogli mieć swój udział w zaginięciu własnej córki. Teraz oliwy do ognia dolała pewna TikTokerka.

Rozwiązanie zaginięcia Madeleine McCann jest bliskie?

Na TikToku pojawiło się wstrząsające nagranie, z którego wynika, że widoczna na nim kobieta może być zaginioną przed wieloma laty Madeleine McCann. Nie można zaprzeczyć, że podobieństwo rysów twarzy obu postaci jest ogromne. Internauci są jednak sceptyczni, a wielu z nich w ostrych słowach odniosło się do tej publikacji.

Filmik, który zdobył wielką popularność w sieci zaczyna się od słów:

Moi kumple żartują, że jestem Madeleine McCann.

W dalszej części nagrania kobieta wyznaje, że przed laty była w rejonie Praia da Luz, czyli miejsca, w którym zniknęła Madeleine. Pod koniec filmiku TikTokerka porównuje zdjęcie Madeleine ze swoją fotografią z dzieciństwa. Co ciekawe, zarówno występująca na nagraniu kobieta, jak i Madeleine McCann mają rzadką chorobę oczu zwaną Coloboma. Jest to schorzenie charakteryzujące się występowaniem piega pod źrenicą.

Wideo zdobyło ponad cztery miliony wyświetleń, jednak ludzie zareagowali na nie bardzo nieprzyjemnie. Stwierdzili, że tego typu żarty nie są śmieszne i nie należy naśmiewać się z tragedii życiowej rodziny McCann. Jeden z internautów napisał:

To chore.

Ktoś inny dodał:

Na jakiej planecie jest to uważane za zabawne?

Wiele osób zasugerowało, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby wykonanie testów DNA.

@user000503200700##fyp ##madeleinemccann ##madeline ##viral ##uSeRnAmE ##throwback♬ ghost town voice memo (full version out now) – chloe george

Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować