×

Podejrzany o porwanie Madeleine McCann. Mężczyzna jest w niebezpieczeństwie

Podejrzany o porwanie Madeleine McCann. 43-letni mężczyzna, który jest podejrzewany o porwanie dziewczynki znajduje się w sporym niebezpieczeństwie. Współwięźniowie grożą mu śmiercią.

Podejrzany o porwanie Madeleine McCann

Christian B. jest obecnie uznawany za głównego podejrzanego w sprawie porwania 4-letniej Madelaine McCann, do którego doszło 13 lat temu. Od tego czasu nieprzerwanie toczy się śledztwo mające na celu ustalenie, co stało się z dzieckiem oraz wskazanie osób zamieszanych w porwanie. Póki co, to właśnie Christiana B. uznaje się za głównego podejrzanego w sprawie zaginięcia Madelaine. Ze względu na pojawiające się coraz to nowe doniesienia o postępach w śledztwie, mężczyzna stał się obiektem gróźb ze strony współwięźniów. Aby zapewnić mu bezpieczeństwo, zdecydowano o przeniesieniu go z celi do izolatki. Więzień nie opuszcza tego miejsca bez towarzystwa eskorty. Niemca dotykają nie tylko prześladowania ze strony współwięźniów. 43-latek regularnie otrzymuje także listy z pogróżkami. W związku z tym, podczas spotkań z prawnikiem oraz wyjścia na siłownię towarzyszą mu strażnicy.

Śledztwo wciąż trwa

Groźby wobec Christiana B. pojawiły się po tym, jak zaczęto podejrzewać 43-latka o porwanie i morderstwo Madeleine McCann. Anonimowy informator „The Sun” miał powiedzieć, że złe traktowanie podejrzanego jest wynikiem medialnego rozgłosu na temat postępowania w sprawie porwania. Osadzeni pragną ukarać mężczyznę za krzywdy jakie wyrządził 4-latce.

Zastosowano wobec niego specjalne środki ze względu na rozgłos (…). Jest świadomy tego, co się dzieje, podobnie jak inni więźniowie. Możliwość, że ktoś go zaatakuje z powodu nagłośnienia sprawy Madeleine McCann, jest bardzo realna.

Madeleine zniknęła z hotelowego pokoju w miejscowości Praia da Luz w portugalskim regionie Algarve 3 maja 2007 roku wieczorem. Rodzice dziewczynki zeznali, że około godziny 19:30 zostawili dziecko w pokoju hotelowym i udali się na kolację z przyjaciółmi. Zgodnie z wersją wydarzeń przedstawianą przez matkę i ojca w czasie posiłku, oboje na zmianę odwiedzali córkę w pokoju. Matka Madeleine zeznała, że gdy przyszła do pokoju córki około godz. 22:00 łóżko było puste, a okno otwarte. 

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij