×

Makabra w Lubuskiem. W szopie znaleziono rozczłonkowane ciało kobiety

W czwartek, 16 stycznia w godzinach wieczornych policjanci ze Skwierzyny w województwie lubuskim natrafili na rozczłonkowane ciało kobiety. Czy to zaginiona 64-latka?

Nietypowe zaginięcie

Kobieta od kilku dni była poszukiwana przez mieszkańców liczącej niecałe 10 tysięcy Skwierzyny. Jej zaginięcie zgłosiła policji pracownica socjalna z OPS-u.

Gdy chciała skontaktować się z 64-latką, okazało się, że w miejscu jej zamieszkania znajduje się wyłącznie pijany konkubent.

Jak mówi Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej komendy, sąsiedzi zauważyli brak obecności kobiety.

Pracownica dostała sygnały od zaniepokojonych mieszkańców, którzy alarmowali, że od dłuższego czasu nie spotykają kobiety

Jej partner miał tłumaczyć, że wyjechała na święta do swojej rodziny mieszkającej w Gorzowie.

Sprawdziliśmy to, nie była tam od kilkunastu miesięcy. Rozpoczęliśmy poszukiwania.

Makabryczne znalezisko

W czwartkowy wieczór śledczy zdecydowali się na przeszukanie posesji konkubenta. Wówczas, w pomieszczeniu gospodarczym natrafili na poćwiartowane zwłoki. 68-latek został aresztowany. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany.

Policjanci poinformowali, że na chwilę obecną nie można z całą pewnością potwierdzić, że ciało należy do zaginionej kobiety. Stan zwłok był tak zły, że trudno zidentyfikować tożsamość zamordowanej osoby.

Jak nieoficjalnie ustaliła „Gazeta Wyborcza”, od ciała ofiary odcięto głowę. Morderca ukrył zwłoki w szopie i planował kawałek po kawałku pozbywać się dowodów zbrodni… 

Policjanci zabezpieczyli ślady i prawdopodobne narzędzia zbrodni. Trwają wyjaśnienia, czy doszło do brutalnego morderstwa, czy zwłoki zostały poćwiartowane po śmierci, co wiązałoby się z zarzutem ich zbezczeszczenia.

Aby to ustalić, zostanie dziś przeprowadzona sekcja zwłok.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: maps.google.com, Freepik.com

Może Cię zainteresować

zamknij