×

Zostawiają rowery dzieci na klatce schodowej. Gdyby sąsiad wezwał policję, dostaliby mandat

Jest ciepło, a taka pogoda zdecydowanie sprzyja wycieczkom rowerowym i…zostawianiu pojazdów na klatkach schodowych bloków. Z pewnością zgodzą się z tym ich mieszkańcy. Niestety, nie wszyscy mają świadomość, że tak pozostawiony rower może komuś przeszkadzać…

Zdjęcie, które wywołało dyskusję

Na portalu MamaDu ukazał się właśnie artykuł, który mówi o takich zachowaniach. Autorka pokazuje zdjęcie kilku rowerów ustawionych na klatce schodowej jeden przy drugim. Jest to zrzut z ekranu z portalu społecznościowego. Zostało ono udostępnione przez znajomą, której prawdopodobnie nawet do głowy nie przyszło, że może to komuś przeszkadzać.

Wolno czy nie wolno?

Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie może być dla wygodne dla właścicieli rowerów, ale dla współmieszkańców już niekoniecznie i znacznie utrudniać im funkcjonowanie, zwłaszcza, gdy klatka schodowa jest naprawdę niewielka. Niektórzy twierdzą również, że absolutnie nie wolno robić takich rzeczy. Prawda jest jednak taka, że rower na klatce schodowej trzymać można, ale nie może on blokować drogi ewakuacyjnej. W innym wypadku można otrzymać wysoki mandat.

Ireneusz Kopczyński, który pracuje w wydziale kontrolno-rozpoznawczym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, w rozmowie z serwisem Halo Ursynów stwierdził:

Chodzi przede wszystkim o ochronę – jest zakaz przetrzymywania na klatkach materiałów łatwopalnych – rowery mają elementy, które w wypadku pożaru mogą się zająć. Do tego dochodzi bezwzględny zakaz blokowania dróg ewakuacyjnych

A jak wygląda sytuacja w Waszych blokach?

Polecane

Może Cię zainteresować