×

Rosja szykuje publiczne egzekucje. O zbrodnie chcą oskarżyć Ukraińców

Kiedy wydawać by się mogło, że rosyjska propaganda sięgnęła już szczytów, przekonujemy się, że szczyty dla niej nie istnieją. Tym razem przygotowuje się do obrzydliwej akcji. Ujawniono, że Rosja szykuje publiczne egzekucje. Chce rozstrzeliwać jeńców przed kamerami, a za wszystko oskarżeni mają być oczywiście Ukraińcy.

Rosja szykuje publiczne egzekucje

Już blisko dwa miesiące temu rosyjska telewizja pokazała egzekucję. Opublikowany materiał przedstawiał wieszanie na szubienicach na Majdanie niemieckich zbrodniarzy z czasów II wojny światowej. Pojawiły się wówczas doniesienia, że Władimir Putin chce w ten sposób „przyzwyczaić” naród do widoku publicznych egzekucji. Niestety, te już wkrótce mogą okazać się być prawdziwe.

Jak donosi teraz portal ukrinform.ua powołując się na Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji, rosyjska propaganda rzeczywiście chce pokazać przed kamerami mord ludności cywilnej Ukrainy. Podobno rosyjskie Ministerstwo Obrony zamierza „rozstrzeliwać mieszkańców przed kamerami”. Jakby tego było mało, rosyjska propaganda po wszystkim o zbrodnie na cywilach oskarżać chce stronę ukraińską. Już teraz są ku temu pierwsze przesłanki. Ministerstwo Obrony poinformowało bowiem swoich obywateli, iż Ukraińcy przygotowują „prowokacje według scenariusza buczańskiego” – zbrodnie na ludności cywilnej w Buczy.

Przypomnijmy, że szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow stwierdził, że „odkrycie zwłok w Buczy było prowokacją mającą na celu storpedowanie negocjacji między Kijowem a Moskwą”. Zdaniem Rosji potwornego mordu dokonała wówczas Ukraina „w celu zniszczenia reputacji Moskwy na potrzeby USA i NATO”.

Jakby miała wyglądać publiczna egzekucja Ukraińców?

Strona ukraińska podaje, że Rosjanie chcą się przebrać w mundury z białymi opaskami, które noszą ukraińscy żołnierze. Przebrani za Ukraińców następnie mieliby rozstrzeliwać cywilów. Zakłamani przez propagandę Putina Rosjanie w następstwie mieliby informować o zbrodniach na forum międzynarodowym.

Źródła: www.planeta.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij