×

„Rosja podjęła ruchy w kierunku inwazji”. Wskazują na to mocne dowody!

Rosja podjęła ruchy w kierunku inwazji i są na to dowody – twierdzi ambasador USA przy ONZ Linda Thomas Greenfield. Z kolei wcześniej sekretarz obrony USA Lloyd Austin informował, że kraj rządzony przez Władimira Putina gromadzi zapasy krwi i przesuwa swoje wojska w kierunku granic z Ukrainą, co ma świadczyć o przygotowaniach do ataku na ten kraj.

Rosja mobilizuje swoje wojsko przy granicy z Ukrainą. Gromadzi też zapasy krwi

W czwartek sekretarz obrony USA Lloyd Austin poinformował, że „Stany Zjednoczone zaobserwowały, że Rosja gromadzi zapasy krwi, przesuwa swoje wojska w kierunku granic z Ukrainą i zwiększa aktywność sił powietrznych”. 

Emerytowany generał amerykańskiej armii przekonywał, że takich działań nie przeprowadza się tylko w ramach ćwiczeń.

Nie tak dawno temu sam byłem żołnierzem. Wiem z pierwszej ręki, że takich działań nie przeprowadza się bez powodu. I z całą pewnością nie czyni się tego, jeżeli przygotowujesz się do tego, by się spakować i wracać do domu

— powiedział Austin.

Ponadto, prezydent USA Joe Biden przekazał wczoraj, że Rosja zgromadziła już wokół granic Ukrainy 150 tys. żołnierzy! I mimo zapewnień rzecznika ministerstwa obrony Rosji Igora Konaszenkowa, że wojska po zakończeniu ćwiczeń wrócą do garnizonów, cały czas w tamte rejony ściągani są kolejni żołnierze.

Dlatego też NATO i kraje zachodnie ciągle mówią o realnej groźbie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Oliwy do ognia dolała dziś ambasador USA przy ONZ.

Rosja podjęła ruchy w kierunku inwazji. „Dowody na miejscu wskazują” – przekonuje ambasador USA przy ONZ

17 lutego Linda Thomas-Greenfield, ambasador USA przy ONZ poinformowała, że szef dyplomacji USA Antony Blinken wystąpi podczas Rady Bezpieczeństwa ONZ.

W nocy, po serii rozmów z Białym Domem, Radą Bezpieczeństwa Narodowego i Departamentu Stanu, poprosiłam sekretarza Blinkena, by przyszedł i bezpośrednio przemówił do Rady Bezpieczeństwa ONZ w drodze do Monachium na temat poważnej sytuacji na Ukrainie

– napisała na swoim Twitterze pani ambasador.

Naszym celem jest pokazanie powagi sytuacji. Dowody na miejscu wskazują, że Rosja ruszyła w kierunku nadchodzącej inwazji. To kluczowy moment

– wyjaśniła Linda Thomas-Greenfield.

Według sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga, Rosja „szuka pretekstu, by dokonać inwazji na Ukrainę”.

Źródła: www.polsatnews.pl, www.rmf24.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij