×

Rosja nałoży sankcje na PiS?! Padła taka propozycja ze strony byłego prezydenta

Prawo i Sprawiedliwość najwyraźniej mocno podpadło rosyjskim władzom. Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew nazwał Mateusza Morawieckiego „pseudo-premierem”. Nie wyklucza również, że Rosja nałoży sankcje na PiS!

Polska stoi za Ukrainą

Polski rząd bardzo głośno sprzeciwia się agresji Rosji na Ukrainę. Niemal na każdym kroku podkreśla, że potrzebne są zdecydowane działania, które mogłyby powstrzymać Władimira Putina. Do ich podejmowania z mniejszą lub większą skutecznością zachęca także inne kraje. Prym wiedzie w tym temacie premier Mateusz Morawiecki.

Popatrzmy na gospodarkę rosyjską dzisiaj, popatrzymy na ten papierek lakmusowy każdej gospodarki, jakim jest waluta. Rubel, który w pierwszych tygodniach wojny się osłabił, dzisiaj wrócił do poziomu sprzed wojny. Co to znaczy dla wszystkich w Europie? To znaczy, że rosyjska gospodarka obroniła się przed tymi sankcjami, które zostały nałożone. Muszą zostać nałożone zdecydowane sankcje na społeczeństwo rosyjskie

– mówił ostatnio premier.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mateusz Morawiecki (@morawieckipl)

Premier zaapelował m.in. o wprowadzenie zakazu wydawania wiz dla Rosjan innych niż humanitarne, dla tych, którzy „chcą uciekać z tego faszystowskiego zbrodniczego kraju”. Zaproponował także nałożenie sankcji na wszystkich członków partii Putina.

Zaproponowaliśmy na ostatniej Radzie Europejskiej sankcje także na wszystkich członków partii Jedna Rosja – partii Putina. To nie tylko on jest odpowiedzialny, wszyscy są współodpowiedzialni. Ci, którzy milczą, ci, którzy wspierają Putina.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mateusz Morawiecki (@morawieckipl)

Rosja nałoży sankcje na PiS?

Czy Rosja nałoży sankcje na PiS? Brzmi to jak absurd. Tymczasem okazuje się, że nie jest to rozwiązanie, które jest oderwane od rzeczywistości, a wręcz przeciwnie, może zostać wprowadzone w życie. Z niecodzienną propozycją wyszedł były prezydent Rosji, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew. Jego słowa zostały zacytowane przez agencję TASS.

W odpowiedzi na inicjatywę polskiego pseudo-premiera Morawieckiego, który z powodu rusofobii kompletnie wypadł z torów i zaproponował nałożenie sankcji na wszystkich członków partii Jedna Rosja, możemy rozważyć nałożenie symetrycznych sankcji na wszystkich członków i ogólnie wszystkich tych, którzy głosują na Prawo i Sprawiedliwość

Skoro już przy tym jesteśmy, wymienimy wszystkich złoczyńców w Polsce

– dodał były prezydent Rosji.

Czy Mateusz Morawiecki odpowie na te słowa?

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, twitter.com
Fotografie: quotepark.com

Może Cię zainteresować