×

Putin mówi o izolowaniu Rosji: To ogromny kraj, nie da się go izolować

Putin mówi o izolowaniu Rosji. Z wypowiedzi dyktatora wynika, że jest to niemożliwe. Rosyjski przywódca wspomniał również o „gotowości na współpracę ze wszystkimi partnerami, którzy sobie tego życzą”.

Świat przeciwko Rosji

24 lutego Władimir Putin znalazł się na ustach całego świata. Po tym, jak rosyjski przywódca zdecydował się zaatakować Ukrainę, Zachód zapowiedział, a następnie wprowadził liczne sankcje. Do tych najbardziej znaczących i dotkliwych zaliczamy: odłączenie rosyjskich banków od systemu SWIFT, utrudnienie działalności rosyjskiego banku centralnego i zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów.

Putin mówi o izolowaniu Rosji

Władimir Putin we wtorek zjawił się na budowie kosmodromu Wostocznyj w obwodzie amurskim na południowym-wschodzie Rosji. Podczas swojego wystąpienia zabrał głos w sprawie relacji z resztą świata i „współpracy z partnerami”.

Rosja nie ma zamiaru odgradzać się od reszty świata i jest gotowa współpracować ze wszystkimi partnerami, którzy sobie tego życzą.

W dzisiejszym świecie niemożliwe jest całkowite odizolowanie kogokolwiek i odizolowanie tak ogromnego kraju jak Rosja. Dlatego będziemy współpracować z tymi z naszych partnerów, którzy chcą współpracować.

W swojej wypowiedzi rosyjski przywódca odniósł się do lat 60. XX wieku. Zaznaczył, że ZSRR doświadczył wówczas wszechogarniających sankcji, w tym był całkowicie odizolowany od rozwiązań technologicznych ze świata. Mimo przeciwności losu ówczesny ZSRR miał dokonać rzeczy niezwykłych.

Pomimo tego Związek Radziecki jako pierwszy wystrzelił sztucznego satelitę Ziemi, pierwszy kosmonauta był nasz, pierwszy lot stacji kosmicznej na Księżyc był nasz, pierwszy spacer kosmiczny był nasz, pierwsza kobieta w kosmosie również była nasza. Zrobiliśmy wszystko w warunkach całkowitej izolacji technologicznej i osiągnęliśmy tak kolosalny sukces.

– przekonywał Putin.

Czy naprawdę można założyć, że dzisiejsza Rosja z zaawansowanymi technologiami nie będzie w stanie dalej kontynuować naszego programu kosmicznego?

– zapytał rosyjski przywódca, cytowany przez TASS.

Czyżby Władimir Putin chciał w ten sposób pokazać, że dotychczasowe sankcje nie mają dla niego większego znaczenia? A może wręcz przeciwnie, chce tylko stwarzać takie pozory, choć tak naprawdę wie, w jak beznadziejnej sytuacji znajduje się dziś Rosja?

Źródła: dorzeczy.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij